AKHİSAR entv’DE MÜZİK ŞÖLENİ

AKHİSAR´IN FARKLI BİR LEZZETİ PİDE

BİZ - SİZ KENT TİYATROSU NAZIM HİKMET RAN ŞİİR GECESİ

GENÇ YÖNETMENDEN TİYATRO OYUNU

AKHİSAR BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KURULUYOR

?GÖRDESLİ MAKBULE´ AKHİSAR´DA SAHNELENDİ

AKHİSAR´DA ONBİNLER KİTAP GÜNLERİNE AKIN ETTİ

AKHİSAR´DA ONBİNLER KİTAP GÜNLERİNE AKIN ETTİ

Akhisar Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez 28 Eylül ? 6 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen Kitap Günleri´nde, binlerce kitap binlerce kitapseverle buluştu.

Akhisar Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez 28 Eylül ? 6 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen Kitap Günleri´nde, binlerce kitap binlerce kitapseverle buluştu.

6 Ekim tarihinde sona eren Akhisar Kitap Günleri, 25 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 40 yayınevi ve 40 yazarın katıldığı Akhisar Kitap Günleri´ne sadece Akhisar´dan değil, Şehzadeler, Yunusemre, Soma, Gördes, Kırkağaç, Alaşehir, Turgutlu gibi birçok ilçeden öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Okurlar takip ettikleri yazarlar ile sohbet etme imkanı bularak kitaplarını imzalattı.

Akhisar halkını kitaplarla buluşturmayı ve gelecek nesillere okumanın önemini aktarmayı hedeflediklerini dile getiren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ?Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Akhisar Kitap Günleri rekor bir katılım ile sona erdi. Binlerce kitap, kitapseverlerle buluştu. 7´den 70´e halkımız sosyal ve kültürel açıdan oldukça mutlu olduklarını dile getiren yorumlarda bulundu.

Kitap günlerine okullarımızdan da ciddi talep geldi. Sadece Akhisar değil, çevre ilçelerdeki öğrenciler akın akın şehrimize gelerek birbirinden değerli yayınevleri ve yazarlar ile buluştu. Okumak, yeryüzündeki varlığımızı anlamlandıran en önemli eylemlerden biridir. Uzağı yakın ederek, insanı özgürleştirir. Çocuklarımıza yapacağımız en büyük yatırımlardan birsi, onlara kitap okuma sevgisini öğretmektedir. Geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızı ve halkımızı kitaplarla buluşturabildiğimiz için oldukça mutluyuz. Seneye daha kapsamlı, daha coşkulu bir etkinlik hedefliyoruz. Akhisar Kitap Günleri´ne yoğun ilgi gösteren halkımıza, etkinliğin hayata geçmesi için gece gündüz çalışan arkadaşlarımıza, kitaplarını halkımızla buluşturan yayınevi ve yazarlara çok teşekkür ediyorum. Akhisar´da başlattığımız bu etkinliğin geleneksel şekilde devam etmesini diliyorum? dedi.