AKHİSARGÜCÜ’NDE SANİYAR DÖNEMİ

İLK RAKİP ZONGULDAK

“SPOR YAPMAYAN ÇOCUK KALMASIN DİYE”

YENİ SEZONA HAZIRLANIYORLAR

TÜRKİYE ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI SPOR ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜ

ERYÜKSEL HAYATINI KAYBETTİ

ORYANTİRİNG’TE AKHİSAR’I MİLLİ TAKIM HEYECANI SARDI

HEM EĞLENİYORLAR HEM ÖĞRENİYORLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında, ilçemiz Merkez Şehir Stadında kurulan portatif yüzme havuzunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesince ücretsiz yüzme dersleri veriliyor.

Merkez Şehir Stadına kurulan portatif yüzme kurslarına, 2005-2013 doğumlu çocuklar katılım gösterebilirken, haftanın belirli günleri belirli saatlerde alanında uzman eğitmenlerce eğitim alıyor. Yüzme antrenörleri Fırat Çeler, Yeşim Halis ve Cankurtaran Serkan Akkuş minikler ile yakından ilgilenip aşama aşama ilerleyerek geleceğin yüzücülerine suyu sevdiriyor.

Konu üzerine eğitmenlerden Serkan Akkuş ile yaptığımız röportaj da “Haftanın belirli günleri belirli saatlerde miniklerimize gruplar halinde yüzme eğitimi veriyoruz. Kursumuz tamamen ücretsiz olup katılım göstermek isteyenlerin Akhisar Gençlik ve Spor Merkezine başvuru yapmaları yeterli. Eğitimlerimiz başlamış bulunmakta ve kontenjan sayımızda doluluk oranını yakaladık. Yüzme bilmeyen genç kalmaması adına Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından başlatılan projeye Akhisar halkının da yüksek katılım göstermesi takdire şayan.” dedi.

HİJYEN ÖNCELİK

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce günlük havuz hijyenin sağlanması amacıyla Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla suyun her gün klor ve PH değerleri düzenlenirken, yosun önleyici çözeltici kullanılıyor.
Kurs saatleri arasında en az 30 dakika süre ara verliyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak her parkura 3 kişi olacak şekilde 15 kişi aynı anda havuzdan yararlanabilme fırsatı elde ediyor.
Öte yandan Kursiyerlerin ayaklarında mantar oluşmaması amacıyla ayak dezenfektanı teknesi havuz girişine konulurken, pazar günleri de havuz içi ve çevresinde genel temizlik çalışması yapılıyor.

 


Haber Kaynak : Rüstem Savaş