MİLLETVEKİLİ AKÇAY DEPREM BÖLGELERİNDE
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile depremde hasar gören Akhisar ve Kırkağaç Mahallelerini ziyaret etti.
Tarih: 1.2.2020 18:07:43/ 3758okunma / 0yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile depremde hasar gören Akhisar ve Kırkağaç Mahallelerini ziyaret etti. 1 Şubat Cumartesi günü öğle saatlerinde MHP Akhisar İlçe Teşkilatı´nda yönetim kurulu üyeleri ile buluşan vekil ardından Akhisar ve Kırkağaç´ta depremden etkilenen sırasıyla Gökçeahmet, Karakurt, Tütenli Mahallelerini gezip geçmiş olsun dileklerini ileterek son durum hakkında mahalle muhtarlarından bilgi aldı. Vekil´in ilk ziyaret ettiği mahalle Gökçeahmet oldu, vatandaşlarla görüşüp sıkıntılarını dinleyip depremde hasar almış ve yıkımı gerçekleştirilmiş binaları gezdi. Mahallede Kızılay ve AFAD ekiplerince vatandaşların mağduriyeti giderilmek amacıyla kurulan çadırları dolaşıp depremzedelerin sıkıntılarını dinledi. Köy halkı ve muhtar ile son durum üzerine konuşan Manisa Milletvekili Akçay “ Ülke olarak coğrafyamız, deprem gerçeği ile karşı karşıya. Zaman zaman Türkiye´de ve dünyanın değişik yerlerinde bu depremler olacak ve oluyor. Afet diyoruz ama aslında afet değil. Tabii hadise bu yani yeryüzünün milyonlarca yıllık tarihinde yer altında gerçekleştirdiği hareket. Şimdi bunlar önümüzdeki yüzyıllarda da devam edecek. İşte bu tabiatın yapısına göre yaşamak, ona göre barınmak, evimizi barınakları, iş yerlerini Bu deprem hakikatine göre yapmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok. Mesela kaplıcalara gidenleriniz vardır değil mi? Kaplıcalar, bu şifalı sular da depremler sayesinde çıkıyor. Hem şifalı su olsun hem deprem olmasın olmuyor. Bu sıcak olmasın, güneş olmasın ama üzümde bol olsun ifadesine benzer. Dolayısıyla tabiat gerçeğiyle ona uyumlu yaşamak zorundayız fakat bunu en iyi gerçekleştiren ülkelerden biri de Japonya. Bakıyorsunuz Elazığ depreminde görmüşsünüzdür. 250 sene evvel yapılan hükümet konağı dimdik ayakta bundan 5 sene önce yapılan bir bina olduğu gibi çökmüş. Demek ki bina yanlış yapılmış. Yaşanan her deprem bunu gösteriyor fakat gün geçtikçe her zaman daha iyi organize olmaya başladık. Bunu üç aşamada değerlendiriyor uzmanlar. 1- deprem öncesi yapılacaklar, evimizi yolumuzu, tesislerimizi deprem ihtimaline karşı inşa etme durumu, ilgili kurumlar depreme hazırlık çalışmalarını yapmak durumunda 2- deprem durumunda yapılacaklar, insanları deprem anında bilinçlendirmek, 3- deprem olduktan sonra yapılması gerekenler, hasar kaydı, yapı işler, kayıt işlemleri gibi alınacak tedbirler var. Türkiye Cumhuriyeti bu güne kadar kendi, o çağın imkânlarına göre elinden geleni yapmıştır, yapmaya da devam edecekler.” dedi.

GÖKÇE AHMET MUHTARI YAŞANAN DEPREMLE İLİGİLİ KONUŞTU

Mahalle Muhtarı Özdemir ise mahallede meydana gelen hasar ve deprem sonrası işlemler üzerine “Öncelikle Sayın Vekilim hoş geldiniz diyorum, İlçe Başkanım, Teşkilatımız, hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Mahallemizde 30 adet az hasarlı evimiz var, 20 tanede ağır hasarlı evimiz var. Bunların her birine çadır verildi. Gündüzleri çoğunluğu evlerine girip çıkıyorlar ancak geceleri çadırlarımız dolu oluyor. Allah´a şükür aşırı bir can kaybımız ya da aşırı bir yaralımız her hangi bir büyük sıkıntımız yok, çok şükür. Sağ olsun Allah razı olsun devletimizin tüm kurumları, Bakanlığımız, Vekillerimiz, Teşkilatlarımız, Belediyelerimiz, Allah razı olsun ellerinden geldiğince gece gündüz buradalar. Şu anlık başka bir sıkıntımız yok. Tekrardan hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

İLÇE BAŞKANI “VATANDAŞLARIMIZ ÇOK DUYARLI SAĞ OLSUNLAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal deprem de yaşananlar üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. Namal sözlerinde Gökçeahmet mahallesinin duyarlılığına değinerek “Gökçeahmet Mahallesi sakinlerini öncelikle tebrik etmek istiyorum. Kendileri henüz deprem risklerini atlatmamışken Elazığ´da geçekleşen can ve mal kaybına sebep olan depremin yaralarını sarmak adına depremzedelere göndermek için giyecek, yiyecek yardımları topladılar ve bunu en yakın zamanda oraya gönderecekler. Bu durumu şöyle ifade edebiliriz. Hasta yatağındasınız yanınızda bir kişi daha var oda hasta yatağında ama siz ilacınızı içmeyip ona veriyorsunuz. Bu durum takdir edilesidir.” dedi. Sözlerine bu duyarlılığın yanında evi hasar görmüş vatandaşların bahçelerine çadır kurmalarına sitem ettiğini dile getirerek devam etti. Namal “ Depremin yaşanmasının hemen ardından bizde siyasiler olarak deprem bölgesine geldik. Tüm Kızılay, AFAD ekipleri elinden gelenleri yaptılar. Vatandaşların evleri zaten hasar görmüş, yaşanan depremler de dönem dönem devam etmekte, Kızılay, AFAD gibi tüm ekipler çalışmalarını sürdürüp gerekli güven ortamını oluşturmak için çabalarken hasar görmüş evlerinin bahçesine çadır kurdurmak isteyen vatandaşlara anlam vermek mümkün değil. Bina yıkılırsa hemen yanında duran çadırda yaşayanların zarar görme ihtimalleri var.” diyerek konuya tepkisini dile getirdi.

 

Kaynak: Rüstem Savaş

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HABER İHBAR HATTI
HABER İHBAR HATTI
0552 478 12 81
MABEM HER SÜRECE HAZIRLIKLI
MABEM HER SÜRECE HAZIRLIKLI
Manisa Büyükşehir Belediyesinin 17 ilçede bulunan eğitim kurumu MABEM´de görevli idareci ve öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi. Eğitim seminerinde pandemi sürecinde olası online eğitim verilmesi durumuna yönelik olarak, online eğitim sistemiyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
AKHİSAR BELEDİYESİ BİSİKLET TRAFİK EĞİTİM PARKI HİZMETE BAŞLADI
AKHİSAR BELEDİYESİ BİSİKLET TRAFİK EĞİTİM PARKI HİZMETE BAŞLADI
Akhisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bisiklet Trafik Eğitim Parkı” sayesinde, 7´den 70´e tüm vatandaşlar hem bilinçli bisiklet kullanımını öğrenecek hem de temiz çevre ve sağlıklı bir toplum için Türkiye´ye örnek uygulamalara imza atacak.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN VEFA ZİYARETİ
ÜLKÜ OCAKLARINDAN VEFA ZİYARETİ
Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Nazmi AKÇAY ve Akhisar İlçe Başkanı Adem Duran 3 milyon avroluk teklife rağmen evini Yunanlara satmayan Mihriye YALAZI isimli ev sahibesini ziyaret etti.
BEREKET: MANEVİ BOLLUK
BEREKET: MANEVİ BOLLUK
Muhterem Müslümanlar! Yüce Rabbimiz Kur´an-ı Kerim´de şöyle buyurur: “O memleketlerin ahalisi iman etseler ve günahtan sakınsalardı, elbette onların üstüne gökten ve yerden nice bereket kapıları açardık.”
KAPAKLI´DA MEZARLIK DUVARLARI YENİLENDİ
KAPAKLI´DA MEZARLIK DUVARLARI YENİLENDİ
MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı Mahallesi´nde yıkılan mezarlık çevre duvarlarını yeniden inşa etti.
SAĞLIK BAKANI´NDAN BASIN AÇIKLAMASI
SAĞLIK BAKANI´NDAN BASIN AÇIKLAMASI
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler ve alınan tedbirlere ilişkin basın açıklaması düzenledi.
TEBLİGAT GECİKTİ, YIKIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TEBLİGAT GECİKTİ, YIKIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Akhisar Şehit Yüzbaşı Necdi Şehtürk parkı içerisinde muhtarlık binası yanına İnönü Mahalle Muhtarının isteği üzerine Akhisar Belediyesi tarafından yaptırılan tuvalet, sit alanı içerisinde izinsiz yapı olduğu gerekçesiyle Belediye Fen İşleri ekipleri tarafından yıkıldı.
HAFIZ ERKEKOĞLU SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
HAFIZ ERKEKOĞLU SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
Akhisar Hilaliye Kuran Kursu Eğitmeni Mehmet Erkekoğlu dualarla son yolculuğa uğurlandı.
HAREKETLİ YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
HAREKETLİ YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
Akhisar Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bisiklet turu, Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisarlı bisikletlilerin katılımı ile gerçekleşti.
ZAFER KALKINMA AJANSI YATIRIM DESTEK OFİSİNE ZİYARET
ZAFER KALKINMA AJANSI YATIRIM DESTEK OFİSİNE ZİYARET
Vali Yaşar Karadeniz, Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisini ziyaret ederek Koordinatör Vekili Cansu Uyar ve uzmanlardan il genelinde gerçekleştirilen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.
DUTLULU´NUN MAAŞI ÖĞRENCİLERE BURS OLDU
DUTLULU´NUN MAAŞI ÖĞRENCİLERE BURS OLDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve başkan yardımcılarının maaşları üniversite öğrencilerine burs oldu.
GENÇ MEMUR SEN´DEN MÜFTÜLÜĞE ZİYARET
GENÇ MEMUR SEN´DEN MÜFTÜLÜĞE ZİYARET
Genç Memur Sen Akhisar İlçe Yönetimi, İlçe Müftüğüne ziyarette bulundu.
HOBİDEN KAZANÇLI ÇIKTI
HOBİDEN KAZANÇLI ÇIKTI
Arıcılık Hobisinden Gelir Sağladı
VALİ KARADENİZ, AKHİSAR´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
VALİ KARADENİZ, AKHİSAR´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Vali Yaşar Karadeniz, Akhisar İlçesinde yapılacak olan üniversite yerleşkesi alanında incelemelerde bulunarak proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.
VALİ KARADENİZ, AKHİSAR HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞINI ZİYARET ETTİ
VALİ KARADENİZ, AKHİSAR HAVA MEYDAN KOMUTANLIĞINI ZİYARET ETTİ
Akhisar Hava Meydan Komutanlığını ziyaret eden Vali Yaşar Karadeniz, askeri personel ve erlerle yemekte bir araya geldi.
KAYGANLI HİS GÖLETİ BAKIMA ALINDI
KAYGANLI HİS GÖLETİ BAKIMA ALINDI
Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
İMAR PLANINDA YOLDA KALAN BİNALAR YIKILDI
İMAR PLANINDA YOLDA KALAN BİNALAR YIKILDI
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Cumhuriyet Mahallesi´nde ilçe imar planında yolda (Ring Yolu) kaldığı için 4 binanın kamulaştırmasını yaparak, yıkımını gerçekleştirdi.
VALİ YAŞAR KARADENİZ, MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ
VALİ YAŞAR KARADENİZ, MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ
Vali Yaşar Karadeniz, Akhisar, Demirci, Sarıgöl, Yunusemre ve Salihli İlçelerinde görev yapan bazı mahalle muhtarları ile Şehzadeler Kaymakamlığı toplantı salonunda bir araya geldi.
KENT ESTETİĞİ DAİRESİNDEN AKHİSAR´A ZİYARET
KENT ESTETİĞİ DAİRESİNDEN AKHİSAR´A ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Hakan Göktaş, Akhisar´a ziyarette bulundu.
MARKET HIRSIZI YAKALANDI
MARKET HIRSIZI YAKALANDI
Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızlara geçit vermiyor.
MUHTAR GÖKÇE, “TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İLE TARIM ARAZİLERİ KORUNUYOR”
MUHTAR GÖKÇE, “TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İLE TARIM ARAZİLERİ KORUNUYOR”
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı Mahallesi´nde yaklaşık 2 kilometrelik dere temizliği yaparak, çevredeki tarım arazilerinin olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçti.
VALİLİKTEN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
VALİLİKTEN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
Covid-19 ile mücadele kapsamında Manisa Valiliğinden art arda kararlar açıklandı.
AMERİKA DENVER RAPORU
AMERİKA DENVER RAPORU
Amerika Denver´da hava sıcaklığında önemli bir düşüş yaşanacağını Türkiye´deki görsel-işitsel-yazılı ve sosyal medyadan bilgilendirme yapıldı. Ekstrem bir olay olacak şekilde değerlendirme yapıldı.
DİN İSTİSMARINA KARŞI FERASETLİ VE BASİRETLİ OLALIM
DİN İSTİSMARINA KARŞI FERASETLİ VE BASİRETLİ OLALIM
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Şüphesiz bu benim dosdoğru yolumdur. Buna uyun; başka yollara sapmayın. Sonra onlar sizi Allah´ın yolundan ayırır. İşte sakınasınız diye Allah bunları size emretti. ”
KORONAVİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
KORONAVİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimler Artarak Devam Ediyor
DEDEDEN MİRAS LEZZETLER
DEDEDEN MİRAS LEZZETLER
Akhisar´ın en eski tatlıcılarından Durul ailesi, dededen miras lezzetleri, Akhisar Belediyesi karşısındaki Durul Tatlı & Dondurma adındaki işletmelerinde yeniden Akhisar halkının beğenisine sunuyor
EĞİTİM YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ
EĞİTİM YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ
Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında il genelinde eğitim alanında gerçekleştirilen yatırımlar görüşüldü.
MANİSA´DA SIFIR ATIK PROJESİ
MANİSA´DA SIFIR ATIK PROJESİ
Sıfır Atık Projesi ile Manisa´da 2020 Yılı Ağustos ayında 2.946 adet ağacın kesilmesi önlenirken, 4.852 m³ de su tasarrufu sağlandı.
İYİ PARTİ´YE YÖNELİM ARTIYOR
İYİ PARTİ´YE YÖNELİM ARTIYOR
Akhisar İYİ Parti İlçe Teşkilatı üye sayılarının artması adına başlattığı girişimden sonuç almaya başladı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
18 Eylül 2020 Cuma
Son Yorumlananlar
AKHİSARDA KONUTTA SORUN BÜYÜK, ÇÖZÜM ZAMAN ALIR
Akhisardaki otopark problemi çözülmeli bi de yaya insanların gezerek alışveriş yapacağı yer olması lazım şehiriçinde.
AKYÜZ KONUŞTU, İDEAL ADAYI YORUMLADI
Şehrimizin aradığı yöneticinin, hizmet yaparken, proje üretirken şehir halkına kulak verecek, ihtiyaçlarını analiz edip belli bir plan çerçevesinde çalışıp, şehir halkının daha iyi hizmet alabilmesi için kendi siyasi tercihlerinin engel olmaması gerekir. Çıktığınız bu yolda Allah gönlünüze göre versin.
YENİ ORTOPEDİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI
Hayırlı olsun http://www.avrasyaortopedi.com
YAĞIŞ AKHİSARI TEĞET GEÇECEK
teyit değil teğet olamalı. başlığı düzeltiverin canlar Admin: İlgi ve uyarınız için teşekkür ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizi için ücret tarifesi nedir.Analiz için Ne kadar ücret ödenmesi gerekli. Bu konuda gerekli bilginin tarafıma verilmesini arz ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizini hangi aylarda yaptırmamız daha uydur.Bu konuda bir takvim var mı Bilgilendirebilirmisiniz.
BURASI DURAK MI?
Egemenlik meydanı durağımız yıllardır aynı yerdedir. Otobüsün duraga yolcu almak için yanaştığındaki sıkıntı yanlış park etmeler ve aras kargonun 3 şeridi ihlal ederek araç yüklemesidir. Resimlerde de yanlış parklar açıkça görülmektedir.
TARAFTAR AKHİSAR YÖNETİMİNE SESLENDİ
Sizin aracılığınızla doğu tribün a b kapısının içerisinde bulunan yönlendirme levhaları ters konulmuş.wc yi büfe büfeyi wc gösteriyor.acil durumlar için bulunduğunuz yer şuan burasıdır yazıyor.kuş bakışı bakıldığında batı tribünü işaretli.Basit ama hoş olmayan görüntüler.o levhaları yapan arkadaşlar ayrıca tebriklerimi iletiverin.ilginize şimdiden teşekkürler.
KENT KONSEYİ MECLİS TOPLANTISI ERTELENDİ
Sevgili Umut Kardeşim; kent meclisinde farklı temsil görevine gelen ve delegasyon olarak teklif edilip, kabul edenlerin (toplantıda hazır bulunan 21 delegemizi ve geçerli mazereti olanları ayrı tutarak) şunu bilmesi lazım. Burası şov yeri değil. Sadece isimlerinin duyulmasını sağlayıp, aday olan, ancak iş icraata geldiğinde ortalıkta görünmeyen şark kurnazlarına şunu diyorum. Her fırsatta koltuk, makam, nam kapmaya çalıştığınızı bu halk öğreniyor. Yazıklar olsun. Bu şehre yakışmıyorsunuz vesselam...
Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu Öğrencilerinden Bir İlk
Her alandaki başarısını, azmini, çalışkanlığını,sıra dışı fikirlerini,her işin mutfağında terleyerek üstesinden gelmeyi düstur edinerek farkındalık yaratan, paylaşımcılığıyla kaliteli bir rehber olan, en önemlisi emeğini mesleğine katık etmiş saygıdeğer meslektaşım, değerli kardeşimi yüreğimin ta derinliğideki dupduru sevgimle kucaklıyor,tebrik ediyorum. İyi ki sizin gibi mesleğine aşık eğitimcilerimiz hala bir nesle nefes oluyor.Bu başarıya imzalarıyla ortak olan ALTI EYLÜL İLKOKULU 4-G sınıfının gelecek vadeden gençlerini gururla tebrik ediyorum.İyi ki varsınız ZÜHRE öğretmenim... ALTAŞ AİLESİ
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Biyografi
Tüm Biyografiler
aa
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar