Süleyman Kollu


KUPA FİNALİSTİ

Akhisarlının hayallerini tek tek hayata geçiren Akhisarspor buna bir yenisini ekledi.


Akhisarlının hayallerini tek tek hayata geçiren Akhisarspor buna bir yenisini ekledi. Ziraat Türkiye Kupasında son dörde kalan Akhisarspor başarısının tesadüf olmadığını, hem ligde hem de kupada son aşamaya kadar mücadele edebileceğini gösterdi.

Bu gün süper ligde lider Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi üç köklü takımın yanına adını yazdırabiliyorsa bu azımsanmayıp, küçümsenemeyecek bir başarıdır. Milyon dolarlarla kurulan takımların arasından sıyırılıp son dört takım arasında kalmak, mücadelenin hakkını vererek çekinilen takım olabilmek kulüp tarihinin 48 yıllık geçmişinde örneğine az rastlanır bir başarıdır.

Azmin zaferi diyebiliriz buna. Ancak mesele bu kadar basit açıklanacak bir konu da değil. Zira liglerdeki her takım azmediyor kupada finale uzanmaya. Azmin yanında kararlılık, başarılı bir ekip ve muazzam bir çalışma disiplini ancak bunu tamamlar. Bu gün lider Galatasaray karşısında tur şansı arayacak ekibin rakipten en ufak çekincesi yok.  Adil bir yönetimle ligdeki her takımı yenebilecek güçte ve yetenekte olduklarının bilincindeler. Bu sebeple bu maç sürpriz sonuçlara gebe olabilir. Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor´a 5 atan Galatasaray karşısında Bursaspordan çok farklı bir takım bulacak. Oynamasını bildiği gibi rakibin oyun düzenini bozabilen, defansını güçlü bir blok halinde kurarken rakip defansı karıştıran, rakibin beklemediği anlarda ani çıkışlarla kale önünde bitiveren bir takım. Bu sebeple bu akşam çok güzel bir maç izleyeceğimiz kanaatindeyim. Rakip elbette güçlü. Hedefinde kupa var. Galip gelebilir mi? Elbette gelebilir. Ancak sürpriz bir sonuç Okan hocanın belirleyeceği ilk on bir ve oyuncuların kulaklarından yüreklerine sirayet edecek güçlü bir tezahhürata bağlı.

Gönlümüz,  Akhisar´dan yana. İyi olan kazansın diyelim, İzleyelim görelim.