NASIL YARIŞIP, NASIL SEÇİLMELİ…
Aday adaylık yarışında bir adım öne çıkmaya çalışan arkadaşlardan bazıları, oyunu kurallarıyla oynamıyor.
Tarih: 16.11.2018 13:01:19 / 1495okunma / 1yorum
Süleyman Kollu

Bir yola düştüğünde hedefinin büyüklüğü, seni küçültmemeli. Hedefine ulaştığında kaybettiğin onurun, kırdığın, haksızlık yaptığın arkadaşların hatırı oturduğun koltuğun ayakları olacak. Koltuktan inerken destek almak için elini uzatacağın omuzların bir bir çekildiğini, yerle yeksan olduğunu göreceksin. Makam seni, daha ulaşmadan sarhoş ediyorsa o makama talip olmayacaksın…

Yıllardır kazandığın, seninle yol yürüyen, gerçek dostların tek tek senden uzaklaşıyorsa bunu yağmur öncesi çakan şimşek olarak algılamalısın. Unutma, her yağmur bereket getirmez. Bazen afet olur, tufan olur, ortalığı yıkar geçer.

Son günlerde seçimlere odaklanan, aday adaylık yarışında bir adım öne çıkmaya çalışan arkadaşlardan bazıları ‘büyük kısmını tenzih ederim´ birilerinin omuzuna basarak, tahammül ve terbiye sınırını aşarak, yetki sınırları içinde olmayan birtakım girişimlerde bulunduklarını duyuyor, görüyoruz. Kendi safındaki arkadaşlarına akla bile gelmeyecek ayak oyunları yapan bu kişilerin bu topluma vereceği hiçbir şey olamaz. İçinde bulundukları oluşumun bu kişilerin yaptıklarına seyirci kalması kabul edilebilir bir durum değil. Bunun adı iyi niyet değil, acizlik, adaletsizlik ve hatta kukla olmaktır. Şerefli olmak, adaletli olmak, haksızlığa engel olmak, hadsizliğe set çekmek gerekir. Yapamıyorsan ben yokum demek asaletten, yapamadığın halde burada bulunmaya devam etmek yüzsüzlükten, belki de korkudan veya bir beklenti içinde olmaktandır.

Bunları, kılıf içine gizlenmeye çalışılan olayları çıplaklığı ile gördüğüm için yazma gereği gördüm. Ne beklentim, ne menfaatim ne de çıkarım olabilir. Gerekli gördüğüm arkadaşlara uyarılarım olmuş, karşı bir tavır, davranış, uygulama yapılmamış olması da bizleri üzmüş, kaygılandırmıştır.

Bir yarışta kazanmak her şey demek değil, yarışı kuralına göre yapmak doğru olandır. Bu yanlış yarıştan ne yarışanlar, ne de bu insanların yönetmeyi vadettiği şehir fayda görmeyecek, aksine temiz kalmaya çalışanlar belki de bulaşmamayı tercih edecek. Temaşa ile şaşaalı işler yapanlar bolca ses getirip sadece çıkardıkları gürültü ile ahaliyi rahatsız etmiş olacaklar.

Siyasetin, edep, saygı, hoşgörü, tevazu ile toplum menfaati için yapıldığını bilenler gerekeni yapacak, halk bunun sonuçlarını belki bugün değil, ancak mutlaka bir gün görüp değerlendirecektir. Koltuğa oturmak için elini uzatanlar, bastığınız yere bakın, ayağınızın altında asla onurunuz, arkadaşlarınız, asaletiniz, adalet duygunuz olmasın. Birileri bunların hepsini görüp kaydediyor.

Anahtar Kelimeler: NASIL, YARIŞIP, NASIL, SEÇİLMELİ
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kader
16.11.2018 17:37:02
Adaylardan çok kendini beyenen birisi var.Bakalım insanlar onu beyencekmi
Yazarın Diğer Yazıları
(5- 00000) BEŞ SIFIRIN AÇIKLAMASI (20 Ekim 2018 - Cumartesi)
Altı Eylül´ü Anlamak… (05 Eylül 2018 - Çarşamba)
DOLAR MANİPLE ARACI MI? (19 Ağustos 2018 - Pazar)
DEMOKRATİK TOPLUMUN GÜVENCESİ (24 Temmuz 2018 - Salı)
MAZERETİM VAR ASABİYİM BEN… (12 Temmuz 2018 - Perşembe)
YENİ SİSTEM VE GLOBAL TİCARET SAVAŞI (05 Temmuz 2018 - Perşembe)
ÇİÇEKLER SOLMASIN… (02 Temmuz 2018 - Pazartesi)
AKILSIZ BAĞIMLILIK ..! (13 Haziran 2018 - Çarşamba)
KUPA BEREKETİ (11 Mayıs 2018 - Cuma)
AKIL VE YÜREK İŞİ (19 Nisan 2018 - Perşembe)
SAHNE PERDE VE OYUN (27 Mart 2018 - Salı)
YENİ STADIN SİHRİ (05 Mart 2018 - Pazartesi)
KUPA FİNALİSTİ (27 Şubat 2018 - Salı)
BU SADECE MAÇ DEĞİLDİ (29 Ocak 2018 - Pazartesi)
BEŞ YILLIK ÖZLEM BİTİYOR… (25 Ocak 2018 - Perşembe)
Yarıyıl , Yeni Umut… (19 Ocak 2018 - Cuma)
EN BÜYÜK ZENGİNLİK; CUMHURİYET (28 Ekim 2017 - Cumartesi)
EN BÜYÜK ZENGİNLİK; CUMHURİYET (28 Ekim 2017 - Cumartesi)
ZEYTİN, İŞÇİSİ VE SİGORTASI (03 Ekim 2017 - Salı)
ZEYTİN, İŞÇİSİ VE SİGORTASI (02 Ekim 2017 - Pazartesi)
6 EYLÜL 1922 RUHU (05 Eylül 2017 - Salı)
Halk İstiyor, Yönetim ne diyor? (18 Ağustos 2017 - Cuma)
NE ESKİSİ, NE YENİSİ (15 Ağustos 2017 - Salı)
Kutla(ma)san da Olur! (24 Temmuz 2017 - Pazartesi)
YÜREĞİNİN SESİNİ DİNLE (14 Temmuz 2017 - Cuma)
Şimdi Festival Zamanı (16 Mayıs 2017 - Salı)
Sayfa:
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
15 Kasım 2019 Cuma
Son Yorumlananlar
AKHİSARDA KONUTTA SORUN BÜYÜK, ÇÖZÜM ZAMAN ALIR
Akhisardaki otopark problemi çözülmeli bi de yaya insanların gezerek alışveriş yapacağı yer olması lazım şehiriçinde.
AKYÜZ KONUŞTU, İDEAL ADAYI YORUMLADI
Şehrimizin aradığı yöneticinin, hizmet yaparken, proje üretirken şehir halkına kulak verecek, ihtiyaçlarını analiz edip belli bir plan çerçevesinde çalışıp, şehir halkının daha iyi hizmet alabilmesi için kendi siyasi tercihlerinin engel olmaması gerekir. Çıktığınız bu yolda Allah gönlünüze göre versin.
YENİ ORTOPEDİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI
Hayırlı olsun http://www.avrasyaortopedi.com
YAĞIŞ AKHİSARI TEĞET GEÇECEK
teyit değil teğet olamalı. başlığı düzeltiverin canlar Admin: İlgi ve uyarınız için teşekkür ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizi için ücret tarifesi nedir.Analiz için Ne kadar ücret ödenmesi gerekli. Bu konuda gerekli bilginin tarafıma verilmesini arz ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizini hangi aylarda yaptırmamız daha uydur.Bu konuda bir takvim var mı Bilgilendirebilirmisiniz.
BURASI DURAK MI?
Egemenlik meydanı durağımız yıllardır aynı yerdedir. Otobüsün duraga yolcu almak için yanaştığındaki sıkıntı yanlış park etmeler ve aras kargonun 3 şeridi ihlal ederek araç yüklemesidir. Resimlerde de yanlış parklar açıkça görülmektedir.
TARAFTAR AKHİSAR YÖNETİMİNE SESLENDİ
Sizin aracılığınızla doğu tribün a b kapısının içerisinde bulunan yönlendirme levhaları ters konulmuş.wc yi büfe büfeyi wc gösteriyor.acil durumlar için bulunduğunuz yer şuan burasıdır yazıyor.kuş bakışı bakıldığında batı tribünü işaretli.Basit ama hoş olmayan görüntüler.o levhaları yapan arkadaşlar ayrıca tebriklerimi iletiverin.ilginize şimdiden teşekkürler.
KENT KONSEYİ MECLİS TOPLANTISI ERTELENDİ
Sevgili Umut Kardeşim; kent meclisinde farklı temsil görevine gelen ve delegasyon olarak teklif edilip, kabul edenlerin (toplantıda hazır bulunan 21 delegemizi ve geçerli mazereti olanları ayrı tutarak) şunu bilmesi lazım. Burası şov yeri değil. Sadece isimlerinin duyulmasını sağlayıp, aday olan, ancak iş icraata geldiğinde ortalıkta görünmeyen şark kurnazlarına şunu diyorum. Her fırsatta koltuk, makam, nam kapmaya çalıştığınızı bu halk öğreniyor. Yazıklar olsun. Bu şehre yakışmıyorsunuz vesselam...
Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu Öğrencilerinden Bir İlk
Her alandaki başarısını, azmini, çalışkanlığını,sıra dışı fikirlerini,her işin mutfağında terleyerek üstesinden gelmeyi düstur edinerek farkındalık yaratan, paylaşımcılığıyla kaliteli bir rehber olan, en önemlisi emeğini mesleğine katık etmiş saygıdeğer meslektaşım, değerli kardeşimi yüreğimin ta derinliğideki dupduru sevgimle kucaklıyor,tebrik ediyorum. İyi ki sizin gibi mesleğine aşık eğitimcilerimiz hala bir nesle nefes oluyor.Bu başarıya imzalarıyla ortak olan ALTI EYLÜL İLKOKULU 4-G sınıfının gelecek vadeden gençlerini gururla tebrik ediyorum.İyi ki varsınız ZÜHRE öğretmenim... ALTAŞ AİLESİ
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus
Biyografi
Tüm Biyografiler
aa
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar