2019 EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Akhisar Belediyesi 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı.
Tarih: 4.9.2019 09:38:08/ 365okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Saat 16.00´da başlayan meclis toplantısında 14 gündem maddesi yer alırken 1 önerge yer aldı. Başkan Dutlulu öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı programlarının çok renkli geçtiğini aynı zamanda 6 Eylül Akhisar´ın kurtuluş gününü kutlayarak girdiğimiz Muharrem Ayı´nın da hayırlar getirmesini oruç tutanların oruçlarının kabul olması dileklerinde bulundu.

Yer alan önergede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet´i başkenti Lefkoşa ile kardeş şehir sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi meclise sunuldu ve oy birliği ile gündeme alınması kabul edildi.

Gündemin birinci maddesinde Akhisar Belediyesi 2020 yılı performans programı yer aldı. Taslağın incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu´na havalesi oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde Pazar yerleri sergi ücretleri ile Akhisar Belediyesi´ne ait hizmet binası altında bulunan otopark ücretleri ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyonu kararınca hizmet binası altında yer alan otoparkta 80 aracın yer aldığı ve 10 yerin hizmet araçları için ayrıldığı aylık abonelik ücretinin 200 TL olarak belirlendiği aynı zamanda dış otoparkta engelliler için de araç park yeri ayrılacağı ifade edildi. Komisyondan gelen karar oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan yine Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından tüm Pazar yerlerindeki haftalık olarak alınan ücretin aylık olarak alınması kararı meclise sunuldu. Başkan Besim Dutlulu, tüm meclis üyelerin ve Pazarcılar Odası başkanının da katılması ile 1 ay daha komisyona havale edilmesini meclise sundu ve oy birliği kabul edildi.

Üçüncü gündem maddesinde ise 2019 mali yılı Katı Atık Yönetim Sistemi (KAYSÜ) tarifesi ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Başkan Besim Dutlulu, kent konutlarında 4,84 TL, kırsal konutlarda 2,20 TL, ticarethanelerde 12 TL olduğunu bu fiyatların altında kanunen yapamayacaklarını ifade ederek belirlenen fiyatların diğer ilçe belediye fiyatlarının yarısı olduğunu kaydetti. MHP Meclis üyesi Doğan Ensivri, komisyonca güzel bir çalışma olduğunu ifade ederek iyi bir rakam çıktığını kaydetti. İYİ Parti Meclis Üyesi Gökhan Köse ise bu konuda belli bir çizgide olduklarını ve bu paranın alınmaması gerektiğini savunarak konu hakkında örnekler verdi. Yapılan ücret tarifesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Dördüncü gündem maddesinde Akhisar Belediyesi 2020-2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Kanun Nizam ve Plan Bütçe Komisyonundan oy birliği ile gelen 5 yıllı kapsayan Stratejik Plan meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci gündem maddesinde mülkiyeti Akhisar Belediyesine ait arsa, tarla ve işyerlerinin satılması ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Topluca Mahallesinde muhtarlık binası önündeki arsanın çıkarılması ile meclise sunulan tabloların arsa, tarla ve işyerlerinin satılması oy birliği ile kabul edildi.

Altıncı gündem maddesinde münakale yapılması yer aldı. 2019 yılı gider bütçesinde yeterli olan tertiplerden yetersiz olan tertiplere ödenek aktarılması oy birliği ile kabul edildi.

Yedinci gündem maddesinde hibe yolu ile şirket devir alınması yer aldı. Bu maddeyi ilgilendiren Meclis üyesi Ensar Muştu dışarı alındı. Akhisar Çağlak İnşaat Limited Şirketi´nin bedelsiz olarak belediyeye devir edilmesi meclise sunuldu. Başkan Dutlulu, bu yetkinin sadece belediye başkanında olduğunu ancak şeffaflık açısından meclise taşıdığını kaydederek, bazı hizmetleri yapmak için ve projeleri kolayca yerine getirmek amacıyla bu hiçbir borcu olmayan ve bankada belli bir miktarda parası olan şirketi hibe olarak kabul etmek istediklerini kaydetti. Meclise sunulan hibe oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin sekizinci maddesinde ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nün yönetmeliği yer aldı. 5393 sayılı kanunun 18.maddesi B bendince gelen yönetmelik Kanun ve Nizam Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Dokuzuncu gündem maddesinde “Türk Kanser Derneği´nin Emzirme ve Bebek Bakım Kabini Projesi” için belediye başkanı ile protokol yapılması hususundan yetki verilmesi yer aldı. Protokol yapılabilmesi için Başkan Besim Dutlulu´yu yetki verilmesi oy birliği kabul edildi. Konunun Akhisar´da bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Dutlulu bunun bir an önce Akhisar´da faaliyete geçmesi gerektiğine deyindi.

10´uncu gündem maddesinde Türk Kızılay Derneği´nin 60 metrekarelik sabit bir kan alma merkezi için yer tahsisi yapılmasına dair talebi yer aldı. Başkan Besim Dutlulu yeni belediye önünde bir nokta bulunması gerektiğini savunarak tam yerin tahsisi için İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Onbirinci maddede atıkların oluşumun önlenmesi ve oluşumların ise geri dönüşümle kazanım sağlanması için yer belirleme çalışmalarının yapıldığı ve komisyonca yer belirleme çalışmalarının devam edeceğinden dolayı komisyonda kalması meclise sunuldu. Çevre ve Sağlık Komisyonunda kalması oy birliği ile kabul edildi.

12´nci gündem maddesinde ise mülkiyeti Akhisar Belediyesi´ne ait İlçe Sağlık Müdürlüğü´ne tahsisi yapılan Reşatbey Mahallesi 174 sokak 8-10 nolu yerlerin tahsislerinin iptali yer aldı. Söz konusu alanın 112 Acil Sağlık İstasyonu olarak kullanmadığı tespit edildiğinden dolayı binaların tahsisisin geri alınması meclis sunuldu. Akhisar Belediyesince uzun yıllardır atıl durumda bulunan binaları tek tek tespit ettiklerini ifade eden Başkan Besim Dutlulu özellikle Amfi Tiyatro altında yer alan depoların aktif bir şekilde kullanılması sağlandığını ifade etti. Bu sağlık istasyonlarının tahsisinin geri alınması sonucu Sağlık İl Müdürlüğünce dönüş yapıldığını ve yakın zamanda ihaleye çıkacaklarını belirttiğini kaydeden Başkan Dutlulu kısa bir süre daha vermek istediklerini bundan dolayı konunun İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Onüçüncü gündem maddesinde Akhisar merkez Şeyhisa Mahallesi 211 ada 8 parselde bulunan 112,30 metrekarelik binanın Akhisar Belediyesi´nce restorasyonu yapılarak Akhisar Belediyesi´ne şartlı bağışı yer aldı. İsimlerinin yazılması şartı ile hayırseverin Akhisar Belediyesine tescilli binaları restore etmesi için hibenin görülmesi Kanun ve Nizam Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

14.gündem maddesinde ise imar evrakları yer aldı.

Önerge ile 15.gündem maddesi olarak belirlenen Lefkoşa şehri ile kardeş şehir olunması için Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı alınan sözlerde CHP Grup başkanı Lütfi Akdağ, Doğalgaz ve Tedaş gibi şirketlerin açtığı çukurların kapanması ile ilgili çalışmaların yapılma yetkisi kimde olduğunu öğrenmek istediğini vurguladı. Başkan Besim Dutlulu, Akhisar´da ufak tefek çalışmaları yetkisi olmadığı hale Akhisar Belediyesi olarak yerine getirmeye çalıştıklarını ancak son zamanlarda çok fazla alt yapı çalışması olduğunu bu konuda çalışmaların hızlandırılması konusunda Büyükşehir Belediyesi yetkililerince irtibata geçtiklerini kaydetti. CHP Meclis Üyesi Alper Ayan ise Ticaret Borsası önündeki yolun okullar öncesi acilen yapılması gerektiğini savunarak Büyükşehir yetkililerin bir an önce çalışması gerektiğini kaydetti. Öte yandan bu yolların Büyükehir programında olduğunu kaydeden MHP Meclis üyesi Doğan Ensivri, doğal olarak belediyelerin yaşadığı parasal sıkıntıyı Büyükşehir Belediyesi´nin de yaşadığını kaydetti.

İYİ Parti Meclis Üyesi Gökhan Köse, Ağustos ayı sonundaki Büyük Taarruz ve Zafer Bayramı nedeniyle büyüklerimizi saygı ve minnetle andığını kaydetti. Son zamanlarda Orman yangınlarını başlatan terör örgütlerini lanetlediklerini ifaden eden Köse, her yerde tuvalet ücretsizken Gölet alanında tuvalet neden 1,5 TL olduğunu belirtti. Tuvaletlerde geçmişte yapılan bir ihalenin devam etmesinden dolayı bir şey yapamayacaklarını belirten Başkan Dutlulu bu konuda vatandaşın çok haklı olduğunu çözüm arayacaklarını kaydetti. Gölet alanı içerisindeki futbol sahası yanı ve yel değirmeni yanındaki alanların kafe olarak ihale edildiğini kaydeden Başkan Besim Dutlulu, Gölet alanını daha fazla hareketlendirmek istediklerini belirtti. Gölet alanındaki faal halde bulunan iki kafe ve havuzun ise Ekim ayında ihalesi yapılacağını ifade eden Başkan Besim Dutlulu bu 2 kafe ve havuzun içerisinde bulunan esnafın mağdur olmaması için ihaleyi Ekim ayında yaptıklarını vurguladı.

Akhisar´da esnafların çok sıkıntılı olduğunu kaydeden İYİ Parti Meclis Üyesi Nurullah Zağlı, işyeri açma ruhsatında esnafın çok sıkıntı yaşadıklarını, işyeri açacak esnafın Akhisar Belediyesi´ne başvurduğu, daha sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi´ne yönlendirildiği ardından yine Akhisar´a yönlendirildiği ve zaman kaybı yaşandığını belirtti. Bu konuda belediye tarafından esnaf ile ilgili esnaf masası kurulması gerektiğini savunan Meclis Üyesi Zağlı, bunun yanında esnaflara yönelik etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini kaydetti. Bu konuda yapılabilecek çalışmaları başlatacaklarını ifade eden Başkan Dutlulu, bu güzel tespitlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

CHP Meclis Üyesi Burcu Alkın, afetler öncesi öncelikle deprem ile ilgili çalışmaları konusunda bilgi istedi. Başkan Besim Dutlulu bununla ile ilgili çalışmaların devam ettiğini çok yakın zamanda bir eylem planı hazırlayacaklarını kaydetti.

Bir sonraki meclisin yine 1 Ekim 2019 Salı günü saat 16.00´da yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MHP´DEN  GELENEKSEL AŞURE HAYRI
MHP´DEN GELENEKSEL AŞURE HAYRI
Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı, İnönü Mahallesinde bulunan lokal binasından geleneksel olarak düzenlediği aşure etkinliğini bu yıl da sürdürdü.
OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN AŞURE ETKİNLİĞİ
OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN AŞURE ETKİNLİĞİ
Akhisar Dağdere İlköğretim Okulu okul aile birliği okullarında aşure etkinliği düzenledi.
AKHİSARLI PROTOKOL ÜYELERİ GAZİLERLE AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU
AKHİSARLI PROTOKOL ÜYELERİ GAZİLERLE AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Akhisar protokol üyeleri Akhisar Belediyesi´nin ev sahipliğini yaptığı akşam yemeğinde gaziler ve aileleri ile buluştu.
ZEYTİNLİOVA KURAN KURSU EĞİTİME BAŞLADI
ZEYTİNLİOVA KURAN KURSU EĞİTİME BAŞLADI
Akhisar İlçe Müftülüğüne bağlı Zeytinliova kuran kursunda öğrenim gören öğrenciler 2019-2020 Eğitim Öğretim yılına başladı.
SABAH NAMAZI BULUŞMALARI EKİM´DE BAŞLIYOR
SABAH NAMAZI BULUŞMALARI EKİM´DE BAŞLIYOR
Akhisar Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen sabah namazı buluşmaları Ekim ayında başlıyor.
TEVAZU İNSANI YÜCELTİR
TEVAZU İNSANI YÜCELTİR
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Rahmân´ın has kulları o kimselerdir ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler…”
Hayata Umut projesi ilk ayağı başlıyor
Hayata Umut projesi ilk ayağı başlıyor
“Yaşamak ve Yaşatmak için sana ihtiyacımız var Akhisar” sloganı ile başlayan kan, kök hücre ve organ bağışı hakkında duyarlılığı arttırmak amacıyla gerçekleştirilen “Hayata Umut Konferansı” 20 Eylül Cuma günü saat 14.00 ile 16.00 arasında Akhisar Belediye Meclis Salonu´nda düzenlenecek.
“MUTLAKA SİZE UYGUN BİR KURS VARDIR, BEKLİYORUZ”
“MUTLAKA SİZE UYGUN BİR KURS VARDIR, BEKLİYORUZ”
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman ERDEM 2019/2020 Eğitim-Öğretim döneminde planlanan Halk Eğitimi Merkezi kursları ve faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu.
BENİM ÜLKÜM´DEN AŞURE HAYRI
BENİM ÜLKÜM´DEN AŞURE HAYRI
Akhisar Ülkü Ortaokulu Muharrem ayı dolayısı ile geleneksel aşure etkinliği düzenledi.
ATSO´DAN SEMİNER
ATSO´DAN SEMİNER
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 6698 Sayılı Kanun kapsamında yürürlükte olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirme semineri düzenledi.
İYİ PARTİ´DEN AŞURE HAYRI
İYİ PARTİ´DEN AŞURE HAYRI
Akhisar İyi Parti İlçe Teşkilatı Muharrem ayı dolayısıyla ilçe binasında aşure etkinliği düzenledi.
AÇIK HAVA KONSERLERİ´NDE SON SAHNE 6 EKSİ 1´İN OLDU
AÇIK HAVA KONSERLERİ´NDE SON SAHNE 6 EKSİ 1´İN OLDU
Akhisar Belediyesi tarafından yaz aylarına renk katan Açık Hava Konserleri sezonun son konseri ile sona erdi.
ERZURUMLULARDAN GELENEKSEL AŞURE HAYRI
ERZURUMLULARDAN GELENEKSEL AŞURE HAYRI
Akhisar Erzurumlular Derneği´nin aşure hayrı, Erzurumlular ve Erzurum´u Sevenler, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdurrahim Doğan, ilçe dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Akhisar´da bulunan Erzurumluların katılımı ile gerçekleşti.
ZEYTİNYAĞINDA AKHİSAR´A ONUR
ZEYTİNYAĞINDA AKHİSAR´A ONUR
Türk zeytinyağını uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden Gizem Yağ işletmecisi Tuncay Bilen, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULU´NDAN GELENEKSEL  AŞURE  ETKİNLİĞİ
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULU´NDAN GELENEKSEL AŞURE ETKİNLİĞİ
Zehra Muhittin Kavaklı anaokulu geleneksel aşure etkinliğini okulda düzenledi.
OSB´DE KÜRESEL SALGIN HASTALIKLARI BİLGİLENDİRMESİ
OSB´DE KÜRESEL SALGIN HASTALIKLARI BİLGİLENDİRMESİ
Akhisar Organize sanayinde İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar hakkında seminer verildi.
KİMYASAL YARALANMA TATBİKATI GERÇEĞİ ARATMADI
KİMYASAL YARALANMA TATBİKATI GERÇEĞİ ARATMADI
Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde, 12.09.2019 tarihinde Hastane Acil ve Afet Durum planları kapsamında Kirazoğlu binası bahçesinde Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) olay tatbikatı ve Tekel arkası binası yataklı servisinde ise yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı
ENGELSİZ KAFE, ENGELLİ BİREYLERE GELİR KAPISI OLACAK
ENGELSİZ KAFE, ENGELLİ BİREYLERE GELİR KAPISI OLACAK
Akhisar Belediyesi tarafından açılan ve engelli bireylerin sosyal yaşama tutunarak, ekonomik olarak da gelir elde edebilecekleri ‘KafeMiz´ hizmete girdi.
ÖZGENER´DEN ATSO´YA ZİYARET
ÖZGENER´DEN ATSO´YA ZİYARET
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener; Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret etti.
ANA KANALİZASYON HATLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
ANA KANALİZASYON HATLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçe merkezinde ihtiyaç duyulan mahallelerde başlattığı detaylı ana kanal temizlik çalışmasını tamamladı.
MERKEZ ÇARŞI CANLANDIRMA PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI
MERKEZ ÇARŞI CANLANDIRMA PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından başlatılan Merkez Çarşı´yı Canlandırma Projesi, Akhisar Belediyesi ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü´nün destekleri sonucunda hız kazandı.
HANPAŞA-KÖMÜRCÜ YOLUNU BÜYÜKŞEHİR YENİLEDİ
HANPAŞA-KÖMÜRCÜ YOLUNU BÜYÜKŞEHİR YENİLEDİ
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesine bağlı Kömürcü ve Hanpaşa arasında bağlantıyı sağlayan yolda 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.
BAL-GÖÇ GELENEKSEL AŞURE ETKİNLİĞİNİ DÜZENLEDİ!
BAL-GÖÇ GELENEKSEL AŞURE ETKİNLİĞİNİ DÜZENLEDİ!
Akhisar Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği geleneksel aşure etkinliğini düzenledi.
MEMUR-SEN BAŞKANI MAHMUT BİNAY OLDU
MEMUR-SEN BAŞKANI MAHMUT BİNAY OLDU
Akhisar Memur-Sen Süleyman Erdem başkanlığında yaptığı toplantısında yeni ilçe başkanını seçti.
AKHİSAR O.S.B YÖNETİM KURULU  PULÇA´YI  ZİYARET ETTİ
AKHİSAR O.S.B YÖNETİM KURULU PULÇA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça´yı makamında ziyaret etti.
GÖLET BALIK LOKANTASI YENİ SEZONUNU  AÇTI
GÖLET BALIK LOKANTASI YENİ SEZONUNU AÇTI
Akhisar Belediye Hüsnü Kahraman Kültür Park Gölet alanı içerisinde bulunan Olimpik Yüzme Havuz Tesislerinin işletmecisi Şaban Taşkıran ve ailesi balık lokantasının yeni sezonunu açtı.
ZABITA HER ZAMAN HER YERDE
ZABITA HER ZAMAN HER YERDE
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, engellilerin de yanında yer alarak, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE HAYRI YAPTI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE HAYRI YAPTI
Akhisar İlçe Müftülüğü aşure ayının girmesi nedeni ile aşure etkinliği düzenlendi.
İLK MAHSUL PİYASADA
İLK MAHSUL PİYASADA
Akhisar´da, yeni mahsul kırmalık yeşil zeytin piyasaya çıktı.
HUZUREVİNDE AŞURE GÜNÜ
HUZUREVİNDE AŞURE GÜNÜ
Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde aşure günü düzenlendi. 12 Eylül günü saat 15.00´te başlayan etkinlikte Müftülük görevlisi tarafından okunan dualar sonunda huzurevi çalışanları aşure dağıtımı yaptı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
21 Eylül 2019 Cumartesi
Son Yorumlananlar
AKHİSARDA KONUTTA SORUN BÜYÜK, ÇÖZÜM ZAMAN ALIR
Akhisardaki otopark problemi çözülmeli bi de yaya insanların gezerek alışveriş yapacağı yer olması lazım şehiriçinde.
AKYÜZ KONUŞTU, İDEAL ADAYI YORUMLADI
Şehrimizin aradığı yöneticinin, hizmet yaparken, proje üretirken şehir halkına kulak verecek, ihtiyaçlarını analiz edip belli bir plan çerçevesinde çalışıp, şehir halkının daha iyi hizmet alabilmesi için kendi siyasi tercihlerinin engel olmaması gerekir. Çıktığınız bu yolda Allah gönlünüze göre versin.
YENİ ORTOPEDİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI
Hayırlı olsun http://www.avrasyaortopedi.com
YAĞIŞ AKHİSARI TEĞET GEÇECEK
teyit değil teğet olamalı. başlığı düzeltiverin canlar Admin: İlgi ve uyarınız için teşekkür ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizi için ücret tarifesi nedir.Analiz için Ne kadar ücret ödenmesi gerekli. Bu konuda gerekli bilginin tarafıma verilmesini arz ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizini hangi aylarda yaptırmamız daha uydur.Bu konuda bir takvim var mı Bilgilendirebilirmisiniz.
BURASI DURAK MI?
Egemenlik meydanı durağımız yıllardır aynı yerdedir. Otobüsün duraga yolcu almak için yanaştığındaki sıkıntı yanlış park etmeler ve aras kargonun 3 şeridi ihlal ederek araç yüklemesidir. Resimlerde de yanlış parklar açıkça görülmektedir.
TARAFTAR AKHİSAR YÖNETİMİNE SESLENDİ
Sizin aracılığınızla doğu tribün a b kapısının içerisinde bulunan yönlendirme levhaları ters konulmuş.wc yi büfe büfeyi wc gösteriyor.acil durumlar için bulunduğunuz yer şuan burasıdır yazıyor.kuş bakışı bakıldığında batı tribünü işaretli.Basit ama hoş olmayan görüntüler.o levhaları yapan arkadaşlar ayrıca tebriklerimi iletiverin.ilginize şimdiden teşekkürler.
KENT KONSEYİ MECLİS TOPLANTISI ERTELENDİ
Sevgili Umut Kardeşim; kent meclisinde farklı temsil görevine gelen ve delegasyon olarak teklif edilip, kabul edenlerin (toplantıda hazır bulunan 21 delegemizi ve geçerli mazereti olanları ayrı tutarak) şunu bilmesi lazım. Burası şov yeri değil. Sadece isimlerinin duyulmasını sağlayıp, aday olan, ancak iş icraata geldiğinde ortalıkta görünmeyen şark kurnazlarına şunu diyorum. Her fırsatta koltuk, makam, nam kapmaya çalıştığınızı bu halk öğreniyor. Yazıklar olsun. Bu şehre yakışmıyorsunuz vesselam...
Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu Öğrencilerinden Bir İlk
Her alandaki başarısını, azmini, çalışkanlığını,sıra dışı fikirlerini,her işin mutfağında terleyerek üstesinden gelmeyi düstur edinerek farkındalık yaratan, paylaşımcılığıyla kaliteli bir rehber olan, en önemlisi emeğini mesleğine katık etmiş saygıdeğer meslektaşım, değerli kardeşimi yüreğimin ta derinliğideki dupduru sevgimle kucaklıyor,tebrik ediyorum. İyi ki sizin gibi mesleğine aşık eğitimcilerimiz hala bir nesle nefes oluyor.Bu başarıya imzalarıyla ortak olan ALTI EYLÜL İLKOKULU 4-G sınıfının gelecek vadeden gençlerini gururla tebrik ediyorum.İyi ki varsınız ZÜHRE öğretmenim... ALTAŞ AİLESİ
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Biyografi
Tüm Biyografiler
aa
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar