Tarım ve hayvancılık

Tarım ve hayvancılık Haberleri

AKHİSAR’DA DOMATES HASADI DEVAM EDİYOR

Akhisar tarım ekonomisine yüzlerce milyon lira katkı sağlayan ve bu sebeple İlçemizde en muteber sebze bitkisi olan domateste hasat çalışmaları devam ediyor.

Toprak hazırlığından başlayıp, gübreleme, fide dikimi, çapalama, ilaçlama, sulama ve en nihayetinde; yaklaşık beş aylık uğraşların ardından çiftçilerin emeklerinin karşılığını almayı beklediği hasat sezonu, Temmuz ayı ortası itibarıyla başlamıştı.

Bugün Akselendi Mahallesi’ndeki domates hasadına Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Jandarma Komutanı Ali Galip Kocaman, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sami Karaoğlan ve Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ile kurumlarda görevli teknik personelin de yer aldığı bir heyet katıldı.

Heyet, ayrıca İpek Salça fabrikasını da ziyaret ederek işletme yetkililerinden üretim ve pazarlama konularında bilgiler aldı.


Haber Kaynak : haber merkezi


ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

İLÇE TARIM ZEYTİN ÜRETİCİLERİNİ UYARDI

TOHUM KULLANIM DESTEK ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

2024 ÜRETİM YILI İÇİN ÇKS'YE KAYITLAR BAŞLADI

AKHİSARLI STK TEMSİLCİLERİ TARIMDA EYLEM PLANINI GÜNDEME GETİRDİ

İLÇE TARIMIN ZEYTİN SİNEĞİ İLE MÜCADELESİ SÜRÜYOR

AKHİSAR’DA DOMATES HASADI DEVAM EDİYOR