30 EYLÜL'DE AHŞAP OYMA SERGİSİ

AÇIK HAVA YAZ KONSERLERİNE BÜYÜK İLGİ

MÜZİĞE ADANMIŞLIK

AKHİSAR entv’DE MÜZİK ŞÖLENİ

AKHİSAR´IN FARKLI BİR LEZZETİ PİDE

BİZ - SİZ KENT TİYATROSU NAZIM HİKMET RAN ŞİİR GECESİ

GENÇ YÖNETMENDEN TİYATRO OYUNU

HABABAM SINIFI AKHİSAR´DA

Rıfat Ilgaz´ın kaleme aldığı Ertem Eğilmez´in yönettiği ?Hababam Sınıfı? filminin hayatta kalan unutulmaz oyuncuları Özel Akhisar Hastahanesi sponsorluğunda Akhisar Kitap Fuarı Günleri´ne katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Rıfat Ilgaz´ın kaleme aldığı Ertem Eğilmez´in yönettiği ?Hababam Sınıfı? filminin hayatta kalan unutulmaz oyuncuları Özel Akhisar Hastahanesi sponsorluğunda Akhisar Kitap Fuarı Günleri´ne katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Ergun Sözen, Bülent İğdiroğlu, Gazenfer Şener, Ercan Gezmiş, Dilaver Gül gibi Hababam sınıfı filminin çoğunlukla ilk 3 bölümünde rol almış 11 oyuncu Akhisar Parkiçi Sinema Salonu´nda Akhisarlılarla buluşarak filme ait anılarını anlattılar. "Postal Rıza" lakaplı Ercan Gezmiş filmi daha nice kuşakların seyredeceğini dile getirdi. "Ne mutlu ki bu projeye imza atmışız" diyen Gezmiş, "Bunun çok büyük onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu onuru ve gururu da sizler veriyorsunuz. Hepiniz sağ olun, var olun. Hababam Sınıfı oyuncuları olarak, inanılmaz büyük bir aileyiz. Şartlar imkan verseydi de tam Hababam Sınıfı olarak gelseydik. Her gün birbirimizi ararız. Bir sloganımız var, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" ifadelerini kullandı.

?İZLEYİCİLER FİLMLERDE KENDİLERİNİ BULUYORDU?

Bir öğrencinin, ?Hababam Sınıfı´nın bu kadar yıl sonra bile seneler boyu nesillerce izlenmesinin sebebi nedir?´ sorusuna "Kalem Şakir" karakterini canlandıran Bülent İğdiroğlu, "Hiç kimse rol yapmadı ve herkes kendisini oynadı. Ertem Eğilmez gibi bir üstatla bu film çevrildi. Salt bir komedi değildi. Düşündüren, hüzünlendiren, sevindiren ve güldüren bir filmdi. İzleyiciler filmlerde kendilerini buluyordu" yanıtını verdi.

BELEDİYEYİ VE ÖZEL AKHİSAR HASTAHANESİNİ ZİYARET ETTİLER

Akhisar Belediyesi´ni de ziyaret eden Hababam Sınıfı oyuncularını Belediye Başkanvekili Ruhan Tatlıdil ile Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili karşıladı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya teşekkürlerini ileten oyuncular Akhisar´da olmaktan onur duyduklarını dile getirdi. Belediye Başkanvekili Ruhan Tatlıdil, ?Filmleriyle büyüdüğümüz değerli oyuncularımız ile karşılaşmak gerçekten heyecan verici. Sizleri Akhisar´ımızda ağırlamak bizim için büyük bir onur. Bizleri ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, ebediyete uğurladığımız Hababam Sınıfı´nın değerli oyuncularını saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum? dedi.

Söyleşi öncesi sponsorlar ve belediye temsilcileriyle bir araya gelen ?Hababam Sınıfı? filminin efsanevi oyuncuları öğle buluşması ardından Özel Akhisar Hastahanesi´nide ziyaret ettiler. Hastahane personeliyle pasta kesen ve eğlenceli vakit geçiren oyuncular objektiflerimize poz vermeyide ihmal etmediler.


Haber Kaynak : haber merkezi