KOLLUK KUVVETLERİNDEN KAÇAK SİGARA OPERASYONU

Emniyet güçlerince Akhisar’da bir depoya düzenlenen kaçakçılık operasyonunda çok sayıda envantere el konulurken olayla ilgili bir kişide yakalandı, şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manisa Valiliğinden edindiğimiz bilgiye göre; Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 5607 sayılı kanuna muhalefet suçunun önlenmesine yönelik Akhisar’da İ.A isimli şahsa ait depoya operasyon düzenledi. 15 Eylül günü gerçekleştirilen operasyonda depo içerisinde yapılan aramalarda; 1 ton 10 kg bandrolsüz kıyılmış tütün, 1.015.000 adet bandrolsüz boş Makaron, 133.700 adet bandrolsüz dolu Makaron, 272 adet kesilmiş Bandrol ele geçirildi. 

Gözaltına alınan İ.A isimli şahıs 16 Eylül 2023 günü çıkarıldığı mahkeme tarafından 5607 sayılı kanuna muhalefet suçu kapsamında tutuklandı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü halkın huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelenin aralıksız devam edeceği mesajını verdi.

Konuyla ilgili Manisa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, 5607 SKM suçunun önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda;

15.09.2023 günü İ.A. isimli şahsın Akhisar ilçesinde bulunan depo olarak kullandığı ikametinde yapılan aramalarda:

- 1 ton 10 kg bandrolsüz kıyılmış tütün

- 1.015.000 adet bandrolsüz boş Makaron 

- 133.700 adet bandrolsüz dolu Makaron

- 272 adet kesilmiş Bandrol ele geçirilmiştir. 

Gözaltına alınan İ.A isimli şahıs 16.09.2023 günü çıkarıldığı mahkeme tarafından 5607 SKM suçu kapsamında tutuklanmıştır.

Manisa halkının huzur ve güvenliği için Manisa Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelemiz aralıksız devam edecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Haber Kaynak : haber merkezi


İL GENELİNDE OKUL TAŞITLARI DENETLENDİ

EMNİYETTEN KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU

AKHİSAR’DA JANDARMADAN 2 FARKLI NOKTADA KAÇAK KAZI OPERASYONU

JANDARMA ÇALINTI MOTOSİKLETLERİ SAHİPLERİNE TESLİM ETTİ

EMNİYET GÜÇLERİNDEN İL GENELİNDE EŞ ZAMANLI UYGULAMA

İL GENELİNDE “MANİSA GÜVEN HUZUR” UYGULAMASI

UYUŞTURUCUDAN 17 KİŞİYE GÖZALTI