PROF. DR FÜZÜN; “FORMÜL ‘A,B,C,Ç´”
“AKIL, BİLİMSEL BİLGİ, CESARET, ÇALIŞKANLIK”
Tarih: 4.11.2019 16:49:05/ 6353okunma / 0yorum

Altıeylül Haber Gazetesi olarak Prof. Dr. Mehmet Füzün ile röportaj yaptık. Akhisar´da dünyaya gelmiş, hayatının bir dönemini burada geçirmiş, Türkiye´de cerrahi anlamda tıbbi gelişmelerin yaşanmasında ön ayak olmuş, Buca Sigorta Hastanesi asistanlığından Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne kadar uzanan yolda kendini bilime ve tıbba adamış, sanat, spor aşığı aynı zamanda hayvan sever, Dokuz  Eylül Üniversitesi´ndeki 8 yıllık rektörlük görevini tamamladıktan sonra memuriyetten emekli olan ama cerrahlık mesleğini sürdüren ve hayat boyu sürdüreceğini her fırsatta söyleyen Prof.Dr. Mehmet Füzün hocamız okul yılları, kariyeri ve hayatının dönüm noktası üzerine gazetemiz Altıeylül´e röportaj verdi. Kendisi Halen Özel Tınaztepe Hastanesinde Kolon Rektum (kalın bağırsak) Cerrahı olarak ameliyatlarını sürdürüyor. Yine Türkiye de ilk defa sistematik olarak kendisi tarafından uygulanan yaygın karın zarı kanserlerinin ameliyatla tedavisi ve karın içi kemoterapi (sıcak kemoterapi) tedavilerini de başarı ile uygulamaya devam ediyor. Verdiği röportajda kısaltmaları sevdiği ve rektörlük döneminde söylev haline getirdiğinden bahsettiği başarının formulü ‘A, B, C, Ç - ÇİD ve ABV´den de bahsetti.

“BEN KENDİMİ HALA ÖĞRENCİ KABUL EDERİM”

Prof. Dr. Mehmet Füzün sözlerine kendinden kısaca bahsederek giriş yaptı. Füzün “ Öncelikle Altıeylül Gazetesi ailesi olarak hoşgeldiniz,  bana Akhisarlı hemşehrilerime seslenme fırsatını verdiğiniz için sağolun.Mehmet Füzün´ün en büyük özelliği Akhisarlı olması tabiki. 1951´in sonunda Akhisar´da doğmuş, Misak-ı Milli okulunda ilkokulu bitirmiş, sonrasında hayat şartları, gerçekleşen olaylar gereği İzmir´de Buca Ortaokulu, İzmir Atatürk Lise´si, İzmirde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, sonrasında cerrahi ihtisası, üniversite hayatı, doçentlik, profesörlük, rektörlük derken tıp alanında ve bilim alanında gayret göstermiş, bu işin öğrencisi olmuş. Ben kendimi hala öğrenci kabul ederim. Bilimin öğrencisi olmuş, bir hemşehrinizim Akhisarlı olarak.Tabiki Dokuz Eylül Üniversitesi´nde doktorluk hemde 8 sene Rektörlük yaptım, bunu büyük onur olarak kabul ediyorum, onurunu taşıyorum ama bizim mesleğimiz bitmiyor, işimiz bitmiyor hala memuriyetten emekli olsak bile Tınaztepe hastanesi olarak ameliyatları yapmaya devam ediyoruz, insanlara şifa vermeye çalışıyoruz. Özetle Mehmet Füzün bu.” dedi.

HAYATININ DÖNÜM NOKTASI

Prof. Dr. Mehmet Füzün´un hayatımı değiştiren bir olay diye bahsettiği ve önemli bir yere sahip anısını anlattı. Mehmet Füzün, “ Hayatımı değiştiren bir olay, öğretmenim Fahriye Tuncer, Allah rahmet eylesin, hayatımı değiştirdi. Benim Bornova Maarif Kolejine gitmemi istiyordu. O dönem 5-6 arkadaş seçti. Onları hazırladı, sınava soktu ama babam beni sınava sokmadı. Neden? Açıklık getireyim. ‘İmam Hatip´e gidiceksin.´ dedi, babam bir din görevlisiydi. Akhisar Şeyh İsa Camii´nin müezziniydi.  Esnaflıkta yapıyordu ama bence esas görevi o idi. Bizim de tabi fazla bir bilgimiz yoktu, çocuk olarak ‘Evet´ demiştik ama sonra arkadaşlar imtihanları kazandılar, bizim okul zamanı yaklaştı, ‘Tamam, ben de seni İmam Hatip´e yazdıracağım, İzmir´e göndereceğim´ dedi. Onlar Bornova Maarif Kolejine gidicek dört arkadaş fakat öğretmenim dedi ki; ‘Sen İmam Hatip´e gitme, sen sıradan normal bir okula git.Baban sana dini terbiyeyi nasıl olsa verir, dini terbiyeni öğrenirsin ama senin normal okula gitmende fayda var.´dedi. Biz ‘Evet´ dedik ama bu işleri bilecek yaşta değiliz tabiki. Neyse babamla konuştuk, babam da ikna oldu, ‘Tamam. Seni normal ortaokula göndereceğim, yazdıracağım.´ Dedi.  Ben İzmir´e gideceğim dedim babama. ‘Neden?´ dedi. ‘Bütün arkadaşlarım orayı kazandı,sen beni imtihanada sokmadın, onlar oraya gidiyorlar, ben İzmir´de okuyacağım.´ Dedim. Rahmetli bunu çok anlayışla karşıladı, o zamanın 1963´ün ekonomi şartlarına göre, İzmir Özel Türk koleji 3600 liraydı yıllığı, hiç unutmuyorum bu rakamları, Buca Ortaokulu 1550 liraydı, meşhur bir ortaokuldu, yatılısı da vardı ve sonuçta oraya yazdırdı. Buca Ortaokulu´na geldim. Tabiki bu hayatımın çok önemli, dönüm noktalarından bir tanesi. Bir öğretmenin gayreti ile bir insanın hayatı ne kadar değişebiliyor. İmam Hatip´e gitseydik kötü olmayacaktı şüphesiz ki ama çok farklı bir alan olacaktı. Onun dışında üniversitenin rektörlüğüne doğru giden bir yol olmayacaktı, bu çok önemli tabi hayatımın dönüm noktası. Mesleğimiz çok değerli, her meslek önemli tabi ama hekimlik başka bir alan. Şüphesiz ki bunun zevki onuru çok fazla.” Dedi.

MESLEK HAYATINDA UNUTAMADIĞI ANISI

Prof. Dr. Mehmet Füzün kariyeri boyunca hiç unutamadığı ve her fırsatta dile getirmeyi sevdiği anısını paylaştı. Füzün “Bir anımı sürekli anlatırım, o hala unutamadığım bir olay. Askerden gelmiştim 1981 senesinde. Cerrah olarak bitirdim. Buca Sigorta Hastanesi´ydi ozaman şuan Seyfi Demirsoy Hastanesi oraya Uzman Dr. Olarak tayin oldum. Çalışıyorum bir Cuma sabahı acilden bir hasta gelmiş, Fethiye´de mide ameliyatı olmuş fakat durumu kötüleşince daha üst bir hastane diye İzmir´e göndermişler. Bir hocamızın hastasıydı. Yatırıldı hasta. Tabi o zamanlar hemen ameliyat edilmiyordu, bakalım tıbbı tedaviyle iyileşir mi, iyileşmez mi, tabi bu hastalarından yarısını kaybederiz diye bakıyorduk yani. Mideyi açmak zordu, o zamanlar ikinci ameliyat üçüncü ameliyat yapmak zordu, yapılmıyordu, uzatmayalım. Yatırıldı servise, benim hastam değil tabiki ama ben biliyorum tabi durumunu.  Cumartesi geçti, Pazar günü hastane nöbetçisiydim,visit yaptım, dolaştım. Bu hasta durumu stabil yani değişmemiş duruyor ama bıraksak kötüye gideceği belli çünkü ameliyat edilmeme kararı verilmiş gibiydi. Sonunda ya ne yapalım, bu hastaya kurtarabilir miyim diye düşünürken kardeşi çıktı geldi, abisi. İşte orda hayatımda değişmeyen bir an oldu.  Öyle bir baktı ki adam bana.  O bakışı hiç unutmuyorum. Öyle bir baktı ki, ciğerimi yaktı derler ya, aynen öyle oldu. ‘Ne yap, yap kardeşimi kurtar doktor.´ Dedim ya bunu tarifi bile yok, çok başka bir şeydi o hakikaten. Sonra ben gözü karattım çünkü benim hastam değil. Hasta masada kalabilir, ikinci ameliyatı yapacağız, aradan zaman geçmiş. Kafamda bir sürü sor var. Orasını uzatmayalım. Açtık ameliyat ettik, mesleğimiz gereği şimdi detaya girmeye pek gerek yok halk arasında anlaşılmayabilir. 2-3 ay yattı ve taburcu oldu gitti. Tabi bu hastanın abisinin o andaki o davranışı, o bakışı, o da onun hayatını kurtarmış oldu, ayrı bir mesele ama benim unutabileceğim bir bakış değil o, gözümün önünden de hiç gitmiyor. Çok önemli bir enstantaneydi, hiç unutmuyorum.” Dedi.

GENEL CERRAHİ ALANINDA TÜRKİYE´YE KAZANDIRDIKLARI

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Füzün kariyerinde gerçekleştirdiği önemli atılımları anlattı. Füzün “Ben genel cerrahi uzmanıyım. Genel cerrahi tabi geniş bir alan. Bugün genelde 4´e bölünmüş durumda. Karaciğer, safra yolları cerrahisi, kolorektal cerrahi-bağırsak cerrahisi ki benim ilgilendiğim alan, endokrin cehhrahi-tiroit ve meme hastalıklarıyla ilgili cerrahi bir de üst mide üst yemek borusuyla ilgili olan bölüm olarak dörde ayrılmış durumda. Ben bunlardan kolorektal cerrahiyi seçtim. Aşağı yukarı 1996 yılından bu yana ve ya doksanın başlarından bu yana sırf bu işi yapıyorum. Kolorektal cerrahisiyle uğraşıyorum. Tabi bununda en çok kanser riski var.  O konuda çalışıyorum. Bir de kolorektal kanseri olarak başlayıp başka kanserlerde de orataya çıkabilen karın zarına yayıldığı takdirde yapılan ameliyatlar var. Bütün karın zarını çıkarmak, bi çok organı çıkarmak gibi büyük işlermlerin yapıldığı büyük bir cerrahi. İlk defa 1994 yılında da bunu Türkiye´de de ben başlattım. Ben, ben demeyi sevmiyorum ama bana kısmet oldu. Amerika´ya gittim odamda beraber fotoğrafımızı gördüğünüz  Paul H. Sugarbaker bu işin 1980´ler başlatıcısıdır, hocamızdır. Onun yanında aldığım eğitimle bu işi başlattık. Yani yaygın karın zarı kanserlerinde ameliyatıda Türkiye´nin gündemine getirmiş olduk. Alanım kolorektal cerrahisi, bağırsak cerrahisi bununla bağlantılı olarakta, yumurtalık kanseri, yaygın karın zarı kanseri, mide kanseri de olabilir, özellikle kolorektal kanserlerinde böyle büyük bir cerrahiyi başlatan bir hekimim. Hala bu işi sürdürüyorum. Zaten kalınbağırsak kanseri, karın zarı kanseri benim şuanki uğraş alanım.Genel cerrahım ama çok özel çok sınırlı bir alanda çalışıyorum.

DOKUZ EYLÜL REKTÖRLÜĞÜNE DOĞRU

Eski Dokuz Eylül Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün Rektörlük dönemi üzerine konuştu. Füzün “Dokuz Eylül Üniversitesi 1982 yılında kurulmuş, aslında genç bir üniversite kabul edilebilir ama bugün geldiği konum itibari ile büyüklüğü, işlevi, hacmi vs. Türkiye´nin en büyük ilk 10 üniversitesi içinde. Bir çok alanda eğitim ve araştırma yapıyor. Bilim üniversitenin temel görevi.  Eğitim ikinci görevi yani bilgi üretmek, araştırma yapmak üniversitenin temel görevi. Bu arada tabi çocuklar yetiştiriyoruz. Doktor, mühendis, hakim, avukat neyse bir takım branşlarda teknisyen, oda görevi ama esas görevi araştırma yapmaktır. Üçüncü husus ise toplumla iç içe olabilmek, toplumla kaynaşmak, üniversiyetle insanları birleştirmek,  iş hayatında da aynı şekilde insanlarla beraber olmak. Hayatın içindeki önemli noktalardan biridir bu da. Bu bağlamda rektörlüğümde çok önemsediğim bir şeyi paylaşacağım sizinle. İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi adında bir birim açtık. Türkiye´de böyle bir birim yok. Benden önceki Rektör tarafından bina inşaatı başlatılmış ama daha küçük kapsamlı düşünülmüş. Ben rektör olduktan sonra yeni bir proje çalışması yaptık. 23 milyon liraya biticek olan binayı, büyük bir çalışma sonucu 150 milyon liraya mâl olacak şekilde bir proje ortaya çıktı ve bunu hayata geçirmeye kara verdik. Sağ olsun şimdinin Cumhurbaşkanı Başbakandı. Onun bizzat çok desteği oldu ve bu para verildi o merkez çalışmaya başladı. Henüz daha üretim çok az, ödüller kazanıyor, çalışmalar yapıyor ama Türkiye´de paraya dönücek, finansa dönecek henüz daha bir şey kazandıramadı ama inanıyorum günün birinde kanser aşısı gibi buluşların olabileciği bir yer oldu orası. Dokuz Eylül´de bu merkezin açılışını tabiki benim katkım çok önemli, siyasetin o dönemki desteği çok önemli, önemsiyorum. Bir de Dokuz Eylül Üniversitesinde sanayi iş birliği çok önemli, üniversiteyle ilgili bunu gerçekleştirdik ve bunu teknoloji geliştirme bölgeleriyle yapılıyor bu tıp ilişkiler ve Dokuz Eylül´e bir teknoloji geliştirme bölgesi kurmuş olduk. Bu iki eser rekötürlüğüm döneminde Dokuz Eylül ile ilgili olarak geriye dönüp baktığımda ne yaptım sorularımın yanıtıdır. Mutlu olabileceğim yapıdır. Bir Biyotıp ve Genom Merkezi,  ikinciside Teknoloji Geliştirme Bölgesi yani Depark. Üçüncü olarakta eklediğim Dokuz Eylül Üniversitesini yapı ve tesis alanı olarak yüzde 40 büyüttük 8 senede. Spor alanları, spor tesisleri, yüzme havuzu, binalar, laboratuvarlar vesaire. Alanımla ilgili olan faaliyetleri de tabi ki Dokuz Eylül bünyesinde yaptım. Kanser Cerrahisi, yaygın kanser cerrahisi Dokuz Eylül´de geliştirdiğimiz alanlardı.” Dedi.

GENÇ AKADEMİSYENLERE YOL GÖSTERİCİ SÖZLERİ

Prof. Dr. Mehmet Füzün genç akademisyenler ve hatta gençlere yönelik kendi deneyimlerinden elde ettiği tecrübelerinin temelini oluşturan olgulardan bahsedip öğüt niteliğinde konuşmasını gerçekleştirdi. Füzün “Ben hep şunu söylerim. Ben bir ÇİD´im.ÇİD nedir? Benim kısaltmamdır bu. Bunu çok sever ve sürekli kullanırım. Çağdaş, İnançlı, Demorakrat(ÇİD). Yapı itibari ile de böyle bir insanım. Bu geniş bir şemsiye baktığınızda, aydın bir insanın, bilim adamı olsun olmasın önemli değil ama bu çerçevenin çok önemli olduğu düşünüyorum ve ben kendimi öyle tanımlıyorum. Çağdaşım, İnançlıyım ve demokratım. Tabi gençlerinde bu perspektifte olmasını isterim ve onlara hep şunları söylemişimdir. Bir çok mezuniyet töreninde ve bir çok toplantıda. İnançlarınızın tadını çıkarın. Neye inanıyorsanız bunun tadını çıkarın ama haraket ederken ABV´nizle haraket edin. Dedim ya kısaltmaları çok severim ben. ABV şu anlama gelir, akıl, bilimsel bilgi ve vicdan. İnancınız gereği günden 10 vakit mi namaz kılıcaksınız, 5 vakit mi namaz kılıcaksınız, Hacca mı gidiceksiniz istediğinizi yapın ama hayatta yaşarken toplum içinde yaşarken ABV´nle haraket et. İnançlarınız hayatınızın en önemli yeri olsun ama haraket ederken ABV´nle haraket et. Akıl, bilimsel bilgi ve vicdan. Rektörlük döneminde gençlere söylediğim bir diğer husus, başarılı olmak istiyorsanız başarının A, B, C, Ç´si vardır derdim. Akıl, çok öenmli A´sı akıl.B´si bilim, C´si cesaret; bildiğinden inandığından caymadan sürdürücü olmak, Ç´side çalışkanlık, çalışmadan olmaz. Hiçbir zaman unutmamız gereke bir hususta halkla iç içe olabilmek. Toplumun bir parçası olup insan olduğunuzun farkına varmak; güçten, kibirden, egodan arınıp toplumla bir olabilmek. Toplumun bir parçası olduğunuzu unutmamak.  Bunları benimsedim hayatım boyunca, ister istemez rektörlük döneminde bir söylev haline geldi. Çokça bahsettim bunlardan. Babamdan kalan edep ve hizmet lafını biz hayatımızda adalet ve hoşgöryüde ekleyip bu dört temel üzerine kurduk. Bunlar hepsiyle örtüşen kavramlar ve dolayısıyla hayatımızı böyle devam ettirdik.

AKHİSAR HALKINA MESAJ VERDİ

Akhisarlı olmak ile gurur duyuyorum, bu boşa söylenmiş bir laf değil. Neden Akhisar? Herkes memleketiyle gurur duyar ama Akhisar´ın başka bir özelliği var. Akhisar hakikaten demokrat bir memleket. Ben çocukluğumu hatırlarım. Ozamanlar Adalet Partisi ve Halk partisi vardı. Hatırlarım bir Halak Partisi´nden belediye başkanı olur, bir Adalet Partisi´nden belediye başkanı olur. Parti açılımları olan demokrat bi yerdir. Aydın insanlardır. Hem inançlıdır, benim kafama tam uyan şekilde, hem demokrat moderns insanlardır, ben böyle düşünüyorum ve Akhisar´a ben bu yüzden aşığım.Son yıllardaki yapılaşması üzerine bir şey söyleyemeyeceğim o Türkiye´deki gelişim sonucu ama iklimiyle, konumuyla, doğasıyla da Akhisar çok güzeldir. Ovalarıyla, bağlarıyla, zeytinleriyle, çocukluğumuz o tarlada geçti. Dolayısıyla Akhisar denince herşey değişiyor benim için. Akhisarlılara verebileceğim mesaj da çok seviyorum, onlardan özür diliyorum bire bir Akhisar´da bulunupta orda hizmet veremedim, şartlar gereği İzmir´de hizmet verdim ama bir Akhisarlı geldiği zamanda hemen bütün elimdeki imkanı kullandım. Akhisar´da olmadığım için üzgünüm, onları çok seviyorum. Onlara bir temennide bulunabilirim sadece şuanda, barış içinde, adalet içinde sağlıklı günlede Akhsar´ımızı daha da geliştirsinler diye temennide bulunabilirim. ”dedi.

Video Tarihi: 4.11.2019 16:49:05
Kaynak: Rüstem Savaş

Anahtar Kelimeler: PROF FÜZÜN FORMÜL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN DUTLULU, HALK İLE İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
BAŞKAN DUTLULU, HALK İLE İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkı da yönetime katan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Yeniceköy, Karaköy, Muştullar ve Musaca Mahallelerinde halk buluşması gerçekleştirdi.
AK PARTİ DELEGE SEÇİMLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ DELEGE SEÇİMLERİ DEVAM EDİYOR
Manisa İli AK Parti Delege seçimlerine başlandı.
BAŞKAN DUTLULU, MAKAM ARACINI GAZİNİN HİZMETİNE SUNDU
BAŞKAN DUTLULU, MAKAM ARACINI GAZİNİN HİZMETİNE SUNDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, makam aracını Barış Pınarı Harekatı´nda Gazi olan ve Ankara´da tedavi olması gereken Akhisarlı Mehmet Ali Uslu´ya tahsis etti.
DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
Dünyada bir ilki başararak adını dünyaya duyuran Yozgatlı EKO 66 yakıt tasarruf cihazının Mucidi Talat Mollaoğlu Akhisar Belediyesinde cihazlarını test ettirdi.
BAKANLARDAN DEMİRCİ´YE ZİYARET
BAKANLARDAN DEMİRCİ´YE ZİYARET
Ticaret Bakanı, Gençlik Ve Spor Bakanı İle Altyapı Ve Ulaştırma Bakanı Manisa´nın Demirci İlçesini Ziyaret Etti.
MUŞTULLAR´DA ADIMLAR SAĞLIK İÇİN ATILDI
MUŞTULLAR´DA ADIMLAR SAĞLIK İÇİN ATILDI
Akhisar Belediyesi Zinde Yaşam Kulübü´nün sağlıklı yaşam ve sportif faaliyetlerin artması amacıyla gerçekleştirdiği doğa yürüyüşü bu hafta Muştullar Mahallesi parkuru ile devam etti.
“BİZ DOĞAYIZ”
“BİZ DOĞAYIZ”
Kavaklı Anaokulu´ndan Gizem Yağ Ziyareti
BU SABAH HERGELEN CAMİİNDE BULUŞULDU
BU SABAH HERGELEN CAMİİNDE BULUŞULDU
Akhisar´da geleneksel hale gelen sabah namazı buluşmalarının bu haftaki durağı Hergelen Camii oldu.
HAYVAN BAKIM MERKEZLERİ KIŞA HAZIR
HAYVAN BAKIM MERKEZLERİ KIŞA HAZIR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi ile Akhisar Geçici Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi´ne ziyarette bulundu.
AKHİSAR KİŞİSEL VERİLER İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ
AKHİSAR KİŞİSEL VERİLER İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında işletmelerin Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi´ne (VERBİS) kaydolmaları için tanınan süre 31 Aralık´ta sona erecek.
İSTANBULLU AHMET´E SON VEDA
İSTANBULLU AHMET´E SON VEDA
Akhisar´ın en eski taksi şoförlerinden İstanbullu lakaplı Ahmet Sığanık hayata gözlerini yumdu.
“BANA BİR MASAL ANLAT BABA”
“BANA BİR MASAL ANLAT BABA”
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Bana Bir Masal Anlat Baba projesi ile öğrencilerine farkındalık yaratıyor.
RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Akhisar Belediyesi Eski Hizmet Binası, Kültür ve Sanat Merkezi´ne çevrilmesi projesi kapsamında yenileme çalışmaları başladı.
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
Muhterem Müslümanlar! Peygamberimiz (s.a.s) bir gün, amcasının oğlu Abdullah b. Abbas´la yolculuk yaptığı esnada ona şu tavsiyelerde bulundu: “Delikanlı! Sana bazı şeyler öğreteceğim.
 ‘BÜTÜN KADINLAR ÇİÇEKTİR, ÇİÇEKLER SOLMASIN´
‘BÜTÜN KADINLAR ÇİÇEKTİR, ÇİÇEKLER SOLMASIN´
Akhisar Aliya İzzetbegoviç MTAL iyilik kulübü öğrencilerinden 5 Aralık kadın hakları gününde anlamlı mesaj; Bütün kadınlar çiçektir, çiçekler solmasın.
AYAKKABI BOYACILARINA LOSTRA KONFORU
AYAKKABI BOYACILARINA LOSTRA KONFORU
Akhisar şehir merkezindeki ayakkabı boyacılarının yıllardır beklediği kapalı lostra salonu belediye tarafından yapılıyor.
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün öncülüğünde 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümü Akhisar Kayalıoğlu Mahallesi Belediye Hizmet Binası önünde yapılan basın açıklamasıyla kutlandı.
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu ziyaret etti.
YILIN İLK KARI YAĞDI
YILIN İLK KARI YAĞDI
Demircide Akçekertik, Türkmen Dağına yılın ilk karı yağdı
ATSO´DAN İL BAŞKANI HIZLI´YA ZİYARET
ATSO´DAN İL BAŞKANI HIZLI´YA ZİYARET
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, Meclis Başkanı Feride Sakarya ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kantarlı Manisa AK Parti İl Başkanlığına atanan Akhisar Belediye Eski Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret ettiler.
KIŞ GELDİ
KIŞ GELDİ
Yurdumuzun 4 Aralık´tan itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi ve iç kesimlerde mevsimin ilk kar yağışları bekleniyor.
OSB´DEN AK PARTİ İL BAŞKANI HIZLI´YI  ZİYARET
OSB´DEN AK PARTİ İL BAŞKANI HIZLI´YI ZİYARET
Akhisar Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı´yı ziyaret etti.
BAŞKAN DUTLULU´DAN ÖZEL ZİYARETLER
BAŞKAN DUTLULU´DAN ÖZEL ZİYARETLER
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü nedeniyle Akhisar Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerini ve Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Engelliler Dart Turnuvasını ziyaret etti.
SOSYAL MARKETLER GELİYOR
SOSYAL MARKETLER GELİYOR
Akhisar Belediyesi 2019 yılı son meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı. 15 gündem maddesi ve 1 önergenin yer aldığı meclis toplantısı saat 16.00´da başladı.
KIBRIS GAZİLERİ UNUTULMADI
KIBRIS GAZİLERİ UNUTULMADI
Akhisar kaymakamlığı tarafından Kıbrıs Muharebesi Gazilerine, Milli Mücadele Madalyası takdim ve Beratı Tecih Töreni yapıldı.
ENGELLİLER UNUTULMADI
ENGELLİLER UNUTULMADI
Akhisar Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda etkinlik düzenledi.
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar´ın Zeytinliova, Çobanhasan, Arabacıbozköy ve Topluca mahallelerinde koruge boru montajı gerçekleştirdi.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI
24 Kasım Öğretmenler Günü Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulunda öğrenci, veli ve öğretmenlerin katkılarıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.
İYİ PARTİ´DEN PINAR GÜNEY ZİYARETİ
İYİ PARTİ´DEN PINAR GÜNEY ZİYARETİ
İYİ Parti Akhisar Tarım Başkanı Hasan Zafer, Akhisar Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Pınar Güney´e ziyaret etti.
SERDAR AYGÜN 3 PERDELİK OYUNU İLE AKHİSAR´DA
SERDAR AYGÜN 3 PERDELİK OYUNU İLE AKHİSAR´DA
Akhisarlı olan Ege Sanat Tiyatrosu Özel Tiyatro işletmecisi Serdar Aygün´ün yönettiği ve oyunlaştırdığı 3 perdelik “Ben Nazım Hikmet” “Hayatta ben en çok Babamı Sevdim”, “Can Yücel” ve “Bir garip Orhan Veli” adlı oyunları ile Akhisarlı sanatseverler ile buluştu.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
10 Aralık 2019 Salı
Son Yorumlananlar
AKHİSARDA KONUTTA SORUN BÜYÜK, ÇÖZÜM ZAMAN ALIR
Akhisardaki otopark problemi çözülmeli bi de yaya insanların gezerek alışveriş yapacağı yer olması lazım şehiriçinde.
AKYÜZ KONUŞTU, İDEAL ADAYI YORUMLADI
Şehrimizin aradığı yöneticinin, hizmet yaparken, proje üretirken şehir halkına kulak verecek, ihtiyaçlarını analiz edip belli bir plan çerçevesinde çalışıp, şehir halkının daha iyi hizmet alabilmesi için kendi siyasi tercihlerinin engel olmaması gerekir. Çıktığınız bu yolda Allah gönlünüze göre versin.
YENİ ORTOPEDİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI
Hayırlı olsun http://www.avrasyaortopedi.com
YAĞIŞ AKHİSARI TEĞET GEÇECEK
teyit değil teğet olamalı. başlığı düzeltiverin canlar Admin: İlgi ve uyarınız için teşekkür ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizi için ücret tarifesi nedir.Analiz için Ne kadar ücret ödenmesi gerekli. Bu konuda gerekli bilginin tarafıma verilmesini arz ederim.
Toprak Analizini Yaptır, Verimini Arttır!
Toprak analizini hangi aylarda yaptırmamız daha uydur.Bu konuda bir takvim var mı Bilgilendirebilirmisiniz.
BURASI DURAK MI?
Egemenlik meydanı durağımız yıllardır aynı yerdedir. Otobüsün duraga yolcu almak için yanaştığındaki sıkıntı yanlış park etmeler ve aras kargonun 3 şeridi ihlal ederek araç yüklemesidir. Resimlerde de yanlış parklar açıkça görülmektedir.
TARAFTAR AKHİSAR YÖNETİMİNE SESLENDİ
Sizin aracılığınızla doğu tribün a b kapısının içerisinde bulunan yönlendirme levhaları ters konulmuş.wc yi büfe büfeyi wc gösteriyor.acil durumlar için bulunduğunuz yer şuan burasıdır yazıyor.kuş bakışı bakıldığında batı tribünü işaretli.Basit ama hoş olmayan görüntüler.o levhaları yapan arkadaşlar ayrıca tebriklerimi iletiverin.ilginize şimdiden teşekkürler.
KENT KONSEYİ MECLİS TOPLANTISI ERTELENDİ
Sevgili Umut Kardeşim; kent meclisinde farklı temsil görevine gelen ve delegasyon olarak teklif edilip, kabul edenlerin (toplantıda hazır bulunan 21 delegemizi ve geçerli mazereti olanları ayrı tutarak) şunu bilmesi lazım. Burası şov yeri değil. Sadece isimlerinin duyulmasını sağlayıp, aday olan, ancak iş icraata geldiğinde ortalıkta görünmeyen şark kurnazlarına şunu diyorum. Her fırsatta koltuk, makam, nam kapmaya çalıştığınızı bu halk öğreniyor. Yazıklar olsun. Bu şehre yakışmıyorsunuz vesselam...
Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu Öğrencilerinden Bir İlk
Her alandaki başarısını, azmini, çalışkanlığını,sıra dışı fikirlerini,her işin mutfağında terleyerek üstesinden gelmeyi düstur edinerek farkındalık yaratan, paylaşımcılığıyla kaliteli bir rehber olan, en önemlisi emeğini mesleğine katık etmiş saygıdeğer meslektaşım, değerli kardeşimi yüreğimin ta derinliğideki dupduru sevgimle kucaklıyor,tebrik ediyorum. İyi ki sizin gibi mesleğine aşık eğitimcilerimiz hala bir nesle nefes oluyor.Bu başarıya imzalarıyla ortak olan ALTI EYLÜL İLKOKULU 4-G sınıfının gelecek vadeden gençlerini gururla tebrik ediyorum.İyi ki varsınız ZÜHRE öğretmenim... ALTAŞ AİLESİ
Dal rüzgarı affetmiştir ama, kırılmıştır bir kere.

Konfüçyus
Biyografi
Tüm Biyografiler
aa
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar