2024 HAC KAYITLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

2024 HAC KAYITLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Manisa Valiliğinden paylaşılan yazılı açıklama ile ilk defa Hacca gitmek isteyen ve daha önceden kaydı olup durumlarında değişiklik yapmak isteyenlere yönelik bilgilendirme yapıldı.

Manisa Valiliğinden paylaşılan yazılı açıklama ile ilk defa Hacca gitmek isteyen ve daha önceden kaydı olup durumlarında değişiklik yapmak isteyenlere yönelik bilgilendirme yapıldı.

Manisa Valiliğince paylaşılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Yarım asra yakın tecrübe ve bilgi birikiminden hareketle düzenlediği Hac organizasyonu ile vatandaşlarımızın hayatında yeni ufukların açılmasına vesile olan Başkanlığımız, Hac tecrübesini hizmet kalitesine yansıtarak, sunduğu hizmetlerle vatandaşlarımızın güven ve teveccühlerini kazanmıştır, İlimizden de bu tecrübe ile Hac yolcularımızı kutsal topraklarla buluşturmaya devam ediyoruz.

2024 yılında hacca gitmek üzere ilk defa müracaat etmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik ön kayıtlar 13 Eylül'de başladı.

Daha önce hac kaydı olup durumlarında değişiklik yapmak istemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri Başkanlığımızca otomatik olarak yenilenecek. İl, adres, iletişim bilgileri ve konaklama türünde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlarımız, e-Devlet üzerinden ya da il-ilçe müftülükleri aracılığıyla durumlarında güncelleme yapabilecek.

0-12 yaş arası çocuklarını hacca götürmek isteyen vatandaşlarımız, belirlenen süre içerisinde çocuklarının ön kayıtlarını yaptırabilecek. Söz konusu yaş aralığında bulunan çocuklar, ebeveynlerinin kura kat sayılarını etkilemeyecek.

Hac ön kayıtları 13 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak

2024 yılı hac ön kayıtları, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yine sadece e-Devlet üzerinden alınacak. İlk defa kayıt yaptıracak olan vatandaşlarımız, öncelikle kayıt ücreti olan 450 TL'yi anlaşmalı bankalara (Albaraka Türk Katılım, Emlak Katılım, Kuveyt Türk Katılım, Türkiye Finans Katılım, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, T.C Ziraat Bankası, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım)  yatırdıktan sonra hac ön kaydını yapabilecek.

‘2024 Yılı Hac Organizasyonu’ ile hac ön kayıtlarına dair detaylı bilgiye; Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün resmî internet sitesi olan www.hac.gov.tr web adresinden, Genel Müdürlüğümüz sosyal medya hesaplarından (@hacveumredib) ve il-ilçe müftülüklerimizden ulaşılabilecek.

Ayrıca Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz çağrı merkezinden (0 850 260 13 13) hac ön kayıt süreci ve güncellemelere dair bilgi alınabilecek.

Önemli hatırlatmalar!

Hac ön kayıtlarının alınacağı 13 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında;

1-kayıt durumunun kontrol edilmesi,

2-kategori değişikliği, iletişim ve adres bilgileri, grup güncellemeleri, gruptan ayrılmalar,

2-kura ili değişikliği ve çocuk adayların kaydı gibi

Tüm işlemler e-Devlet üzerinden yapılabilecek.” ifadeleri yer aldı.


Haber Kaynak : haber merkezi


BAŞKAN GÜRAL’DAN YENİŞEHİRLİOĞLU’NA ZİYARET

EBE VE HEMŞİRELER HAFTASINDA VALİ ÜNLÜ’YE ZİYARET

CHP KÖY HAYIRLARINA KATILIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

VEDAT ÖĞÜTVEREN GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ZEYREK’TEN KARTLI SAYACA GEÇİŞ SÜRECİYLE İLGİLİ MÜJDELER

KAYALIOĞLU SAKİNLERİNDEN UÇURTMA ŞENLİĞİ

CANSUYU DERNEĞİ KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDU