AKHİSAR’IN GURURU İLK MİLLİ YARIŞINA ÇIKTI

AKHİSAR’IN GURURU İLK MİLLİ YARIŞINA ÇIKTI

Akhisar’ın ilk milli atleti Hasan Uzun ilk şampiyonasında 4’üncü oldu.

Sivas’ta 2 Eylül 2023 tarihinde yapılan U18 Balkan Şampiyonası Erkekler 2000 Metre Engelli kategorisinde 15 ülkeden 320 sporcunun katıldığı yarışmada milli atletimiz Hasan UZUN 4’üncü oldu. 

Yarışma sonrası konuşan UZUN; “Yaklaşık 4 yıldır Akhisar İlçe Spor Kulübü atletizm sporcusuyum. Birçok ulusal başarı kazandım. Balkan Şampiyonasında milli forma ile ilk kez yarıştım, önde götürdüğüm yarışmayı 4. olarak bitirdim. Bu başarıyı milli takım antrenörü olan Nihat SARIDAĞ’a, ekip arkadaşlarıma ve aileme borçluyum.” dedi.

Milli takım antrenörü Nihat SARIDAĞ ise elde edilen başarı üzerine konuşmasında; “Şehrimizi birçok ulusal yarışmada temsil ederek sayısız kupa getirdik. Balkan Şampiyonasında sporcumuz Hasan UZUN’un milli forma ile ilk tecrübesiydi. Yarışmayı son turlara kadar önde götürüyorduk. Son 200 metre de engele takılarak bir talihsizlik yaşadık ve 4. olabildik. Bundan sonra ki hedeflerimiz Kasım ayında Bulgaristan’ın Sofia kentinde yapılacak olan U18 Balkan Kross Şampiyonasında daha çok çalışarak şehrimize uluslararası madalyayı getirmektir.

Ben buradan tüm kurum ve kuruluşlara sesleniyorum. Şehrimizde her branşta daha nice yetenekler var. Bu yetenekli sporcularımızın ulusal ve uluslararası arenada birer yıldız olması için desteklerini bekliyorum. Buradan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Kulüp Başkanımız Hasan Hüseyin OKTAY’ a, Akhisar Belediye Başkanı Besim DUTLULU’ ya ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut PEHLİVAN’A ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Akhisar İlçe Spor Kulübü Başkanı Hasan Hüseyin OKTAY’da konu üzerine; ”Akhisar İlçe Spor Kulübü sporcumuz ve antrenörümüz Nihat SARIDAĞ şehrimize daha önce de birçok ulusal madalya getirerek bizleri gururlandırdılar. Sporcumuz şehrimizdeki ilk milli atlet olarak Balkan Atletizm Şampiyonasında 4’üncü oldu. Bu ülkemiz ve şehrimiz için büyük bir başarı, ben şahsım olarak atletizm takımımızın ne kadar disiplinli çalıştıklarını biliyorum. Sporcumuzu ve antrenörümüzü tebrik eder ülkemize ve şehrimize uluslararası madalya getireceklerine inanıyorum.” dedi.


Haber Kaynak : haber merkezi


AKHİSARSPOR KONGRE KARARI ALDI

GALATASARAYLILAR 24. CÜ ŞAMPİYONLUĞUNU COŞKUYLA KUTLADILAR

BAŞKAN PEHLİVANLARI KONUK ETTİ

DEV EKRANDA MİLLİ HEYECANI BİRLİKTE YAŞADILAR

AKHİSARGÜCÜ SATRANÇ KULÜBÜ İLK RESMİ TURNUVASINI YAPTI

GSB SPOR OKULLARI VE GSB ENGELSİZ SPOR OKULLARI AÇILDI

AKHİSARGÜCÜ U12 KIZ BASKETBOL TAKIMI MANİSA İL İKİNCİSİ