KÜLTÜR SANAT

KÜLTÜR SANAT Haberleri

YETİŞKİNLERE MASAL GECELERİ

YETİŞKİNLERE MASAL GECELERİ

Akhisar’da yetişkinlere masal geceleri başladı

Akhisar Belediyesi ve Hikâye Anlatıcısı Esra Füzün yaz boyunca sürecek olan Akhisar Masal Akşamları etkinliğiyle sözlü kültürün en önemli ögesi olan masalları Akhisar halkıyla buluşturuyor. Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinde, 'Yetişkinlere Masal Gecesi' etkinliği adı altında masal anlatıcısı Esra Füzün Akhisarlı yetişkinlere masal dolu bir akşam yaşattı. Müzisyen Mehmet Öztürk bağlamasıyla geceye eşlik etti.

Masal anlatıcısı Esra Füzün ile müzisyen Mehmet Öztürk'ün birlikte gerçekleştirdiği 'Yetişkinlere Masal Gecesi' Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. İlki gerçekleştirilen gecede bir dünya masalı bir Anadolu masalı anlatıldı.

Masal anlatıcısı Esra Füzün, ”Masallarla yetişkinleri buluşturmak modern çağda çok kolay değil. Neyse ki popüler olduk. Kültürel mirasımızın en önemli ögesi olan “Anlatıcılık” Doğu’da var olmuş, çünkü doğu söz toplumudur. Bizde de söz çok güçlüdür. Bugün Batıda sanat haline dönüşmüş olan anlatıcılık bizim için kültürel mirasın aktarımında en önemli ögedir. Ben 4 yıldan bu yana masal anlatıcılığı yapıyorum, hikaye anlatma sanatını icra etmeye çalışıyorum, bir çok yerde masallar anlattım, çocuklarla ve yetişkinlerle buluştum. Burada sizinle buluşmamı sağlayan, bu alanı bize açan, değerli Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ve yönetimine de çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Yaz boyunca ayda bir Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak olan etkinlikler kültür, sanat ve edebiyatı Akhisarlılarla buluşturacak.

Akhisar Masal Akşamları etkinliğini düzenleyecek olan Hikâye Anlatıcısı Esra Füzün Akhisar’ın profesyonel ilk hikâye anlatıcısı. Eğitimini “Seiba Anlatı Merkezi”nin Hayal Annesi Nazlı Çevik Azazi’den alan ve beş yıldır ulusal düzeyde birçok etkinlikte anlatıcılık yapan Esra Füzün halen çeşitli platformlarda anlatıcılık yapmakta, atölyeler düzenlemektedir.

 


Haber Kaynak : haber merkezi


POPÜLER MÜZİK KOROSU, MÜZİKSEVERLERE UNUTULMAZ ANLAR YAŞATTI

SEMAYE CANCA KİŞİSEL EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

BAŞKAN DUTLULU’DAN ‘HAMARAT HANIMLAR’ SERGİSİNE ZİYARET

HALK EĞİTİMDEN PİYANO VE GİTAR RESİTALİ

TSM KONSERİ İZLEYENLERİ MEST ETTİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

ÇAĞLAK FESTİVALİNDE MADRİGAL COŞKUSU